MEPA

Programos tikslas – skatinti mokyklos bendruomenės aktyvų domėjimąsi Europos Sąjungos (ES) sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento (EP) vaidmeniu Europos demokratijoje. Joje numatytos tiek formaliojo ugdymo (integruotos pamokos apie ES ir Europos Parlamentą), tiek neformaliojo ugdymo (Europos dienos renginiai, diskusijos, informacijos apie EP ir ES sklaida) priemonės.

Programoje sėkmingai dalyvaujančioms mokykloms bus suteiktas Europos Parlamento ambasadorių vardas, o geriausi moksleiviai ir mokytojai bus pakviesti apsilankyti Strasbūre arba Briuselyje.

Pirmaisiais programos įgyvendinimo metais prie jos prisijungė 57 Lietuvos gimnazijos. Vienuolikos gimnazijų moksleiviai dalyvaus projektui skirtose Euroscola renginiuose Strasbūre šį rudenį, aštuoni mokytojai buvo pakviesti į seminarus Briuselyje. (#MEPALietuva)

Mūsų gimnazijos jaunieji Europos Sąjungos ambasadoriai yra šie:

Butrimaitė Aistė, III a,
Gataveckaitė Greta, III e,
Oškelis Gytis, III e,
Petraška Vilius, IV a,
Kunc Augustas, IV a,
Krikščiūnaitė Erika, IV a,
Surdokaitė Indrė, IV a,
Jovaišytė Ugnė, IV a,
Marcinkevičiūtė Kristina, IV a,
Galkevičius Uosis, III a.

Mokytojai, dalyvaujantys šiame projekte:

Ramutė Volkuvienė,
Asta Grimalauskienė,
Loreta Mazėtytė,
Asta Šulcienė,
Agnė Ingelevičienė,
Dalia Adukevičienė,
Aldona Butrimanskienė
Laimutė Gečaitė,
Elvyra Jakučionytė,
Vilma Polensienė.

Kviečiame ir kitus mokytojus prisijungti prie mūsų!

Gimnazijos jaunieji Europos Sąjungos ambasadoriai #MEPALietuva

2017-11-13 Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje vyko protų mūšis tema „Europos Sąjunga“. Varžėsi mūsų gimnazija ir Daugų Vlado Mirono gimnazija. Mūšis pasibaigė lygiosiomis. Po mūšio…

#MEPALietuva

2017-11-14 Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos komandos prisistatymas Euroscolos konkurse

#MEPALietuva

Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos komandos  pergalė Euroscolos 2017 konkurse!

2017 m. lapkričio 23 d. mūsų gimnazistai dalyvavo vertimo konkurse Juvenes Translatores 2017, kurį kasmet organizuoja Europos Komisijos Vertimo raštu generalinis direktoratas (Vertimo raštu GD). Konkurse dalyvauti gali tik septyniolikmečiai jaunuoliai. Kiekvienoje valstybėje narėje kasmet atsitiktine tvarka atrenkama tiek mokyklų, kiek vietų ta valstybė narė turi Europos Parlamente.

#MEPALietuva

Gimnazijos bibliotekoje įrengėme Europos parlamento informacinį stendą, kuriame rasite naujausią literatūrą tuo klausimu.

Europos parlamento informacinis stendas

Gruodžio 12 dienos popietę, gimnazijos bibliotekoje viešėjo Egidijus Zaikauskas, vertimo ir kalbos reikalų koordinatorius Europos Komisijos atstovybėje Lietuvoje. Koordinatorius pageidavo susitikti su mūsų gimnazijos mokiniais, skaičiusiais poeziją įvairiomis kalbomis Europos kalbų dieną bei „Juvenes Translatores“ dalyviais. Bendravimas vyko gyvai, mokiniai sužinojo daug vertėjo gyvenimo darbo subtilybių tiesiogiai iš žmogaus, daug metų dirbusio Liuksemburge, Europos komisijos vertėjų „Mekoje“.

Susitikimas su Egidijum Zaikausku

Gimnazijoje visu tempu įsisiūbavo MEPA projektas. Matematikai pravedė pamokų ciklą apie eurą, istorikai supažindina su Europos Sąjungos institucijomis, o štai I d klasėje įvyko įspūdinga pamoka tema „ES saugomų teritorijų tinklas Natūra2000“. Pamokoje buvo daug vaizdinės medžiagos ir dar daugiau diskusijų .

Geografijos mokytoja metodininkė Vida Balevičienė

#MEPALietuva #MEPALietuva #MEPALietuva #MEPALietuva #MEPALietuva