Gyvoji pamoka „Dendrologija Lietuvoje“

Jaunieji gamtininkai ir gamtosauginių konkursų laimėtojai, kartu su  vyr. biologijos mokytoja Valentina Petraškiene bei „Alytaus parkų“ ekologe Jolanta Soviene, aplankėme docento Laimučio Januškevičiaus sodybą Balninkuose.  Sodyboje dendrologinė kolekcija pradėta kurti  1995 metais.  Šiuo metu joje auga apie 500 rūšių ir veislių medžių bei krūmų. Kolekcijos augalai šią žiemą labai nukentėjo nuo šalčių. Daug augalų apšalo, o kiti visai sunyko.   Kelis medžius išvertė praūžusios vėtros. Nuo gamtos  stichijų ir išdaigų žmogus niekada negali jaustis saugus. Kolekcijos savininkas mums papasakojo  apie sodyboje augančius augalus, sodybų projektavimo meną ir apželdinimo ypatumus. Mes esame dėkingi docentui L. Januškevičiui suradusiam laiko mums parodyti savo daug metų puoselėjamą kolekciją ir mokytojai už pamoką gamtoje.

Luka Zairytė, 7a klasės mokinė

Parašykite komentarą