Surengta viktorina III – IV klasių mokiniams „Europos kaleidoskopas” (nuotraukos)

Kasmet rugsėjo 26 dieną švenčiama Europos kalbų diena. Šios šventės metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms. Taip pat ji minima ir mūsų gimnazijoje.Šiais metais buvo surengta viktorina III – IV klasių mokiniams „Europos kaleidoskopas“. Renginį pradėjo IV b g kl. mokinės Gintarė Granskaitė ir Indrė Miltakytė – jos papasakojo apie 10 dienų trukusią išvyką į Prancūziją, dalyvavimą Taikos konferencijoje: ten vyko įvairūs debatai, pokalbiai, ekskursijos. IV c g klasės mokinė Greta Juodžiukynaitė pasidalino įspūdžiais apie dalyvavimą Comenius projekte, viešnagę Vokietijoje: įspūdingą „Tobulo europiečio“ plakatų parodą, gyvenimą vokiečių šeimose.
Netrukus buvo pristatytos keturios viktorinoje dalyvausiančios komandos: „Language Experts“, „Language Guard“, „Magnificent“, „Round World“. Komisiją sudarė renginį organizavusios anglų kalbos mokytojos Jovita Žilinskienė ir Edita Bolienė bei du mokinių tarybos nariai. Kiekviena komanda buvo parengusi vaizdingą savo prisistatymą: labiausiai komisiją sužavėjo „Magnificent“ pasirodymas – jie surinko daugiausiai balų.
Kol Irenos Muzikevičienės ir Rimos Gecevičienės paruoštas mergaičių ansamblis atliko rusišką dainą, komandos gavo pirmąją užduotį. Reikėjo gautus paveikslėlius priskirti tam tikrai šaliai: vėliava, dabartinė įžymybė, karalius arba prezidentas, senoji įžymybė bei žymi vieta. Su šia užduotimi beveik visi susidorojo puikiai.
Antros užduoties metu komandos turėjo rasti užsienio kalbų frazių atitikmenis lietuvių kalboje. Kol buvo ruošiamasi užduočiai, IV b g kl. mokinys Mindaugas Leonavičius mums padainavo lyrišką Amberlife dainą.
Trečioji ir paskutinė užduotis – atskirti, iš kokios šalies kilę pateikti muzikos kūriniai. Susumavus visų užduočių balus, buvo paskelbtas laimėtojas – tai „Language Experts“ komanda, kurią surinko mokytoja Leonida Tolvaišienė . Sveikiname!
Renginį vainikavo Loretos Kašėtienės parengtas IV klasių mokinių Ispanijos pristatymas. Žiūrovai buvo supažindinti su šios šalies kalba ir kultūra. Dėkojame mokyklos bendruomenei, padėjusiai suorganizuoti šį puikų renginį. Linkime ir toliau tęsti savo veiklą, rengti išvykas gimnazijos mokiniams, plėsti jų akiratį, mokyti užsienio kalbų.

Viltė Januškevičiūtė, Ilona Dusevičiūtė, III cg klasės mokinės, žurnalistų būrelio narės

Parašykite komentarą