Gerumo angelas aplankė Miroslavo globos namus

,,Teaplanko gerumo angelas Jūsų širdis“, – tokiais vilties kupinais žodžiais šiemet Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazijos mokiniai pasveikino Miroslavo globos namų gyventojus. Kaip ir kasmet gimnazijos valančiukų (vadovė E.Janulevičienė) ir maironiečių (vadovė J. Zelenienė) būreliai nepamiršo aplankyti likimo nuskriaustųjų belaukiant gražiausios metų šventės – Kalėdų. Mokiniai surengė adventinę popietę, kurios metu jaunoji karta su senoliais bendravo apie kalėdinių tradicijų ir papročių kaitą.
Ką ilgais žiemos vakarais belaukdami kalėdinio stebuklo veikdavo seneliai? Globos namų gyventojai pasakojo, kaip maži būdami mėgdavę klausyti įvairių gyvenimiškų istorijų, kurios skambėdavo iki išnaktų, kaip kepdavo pyragus iš pačių sumaltų miltų, kaip burtais išpranašaudavo sau meilę, kaip žaisdavo įvairius žaidimus…

Gimnazistai taip pat prasmingai leido laiką:  vaidino bei skaitė pačių sukurtas sakmes, kartu su seneliais žaidė senovės dzūkų žaidimus, liedami karštą vašką išbūrė meilės kupiną ateinančių metų ateitį , dovanojo šių dienų kalėdinius simbolius – meduolį, adventinį vainiką bei baltą rankų darbo angelą . Šias dovanas paruošė gimnazijos vyr. technologijų mokytoja S.Valentukonienė. Didžiausia dovana – tai jaunosios kartos gyvas žodis, kartu su seneliais praleistas laikas.

Gerumo akciją vainikavo kasmetinis šio renginio klausimas : ,,Ar jaučiatės atlikę gerą darbą?“ , – mokiniai atsakė, jog išties prie Kūčių stalo sės tyresnėmis širdimis, tikimės, jog mūsų dovanos praskaidrins ir globos namų gyventojų šventinę nuotaiką.

Valančiukų būrelio vadovė, lietuvių kalbos mokytoja Edita Janulevičienė