Atmintis gyva, nes liudija

Jau ne vienerius metus mūsų mokykloje minima Sausio 13- oji – Laisvės gynėjų diena. Tad ir šiemet mokinių taryba ir vyresnioji istorijos mokytoja Giedrė Škarnulienė iniciavo jau tradicija tapusią akciją „Atmintis gyva, nes liudija“.

Baltą sausio 11dienos rytą, pirmosios pamokos metu, mūsų mokyklos languose sužibo daugybė žvakučių, kurios kiekvienam priminė tą šaltą 1991 metų sausio 13 – osios naktį. Būtent šiandien atgijo visi prisiminimai apie tos nakties įvykius. Kasmet iš tėvų, senelių ir, žinoma, mokytojų mes išgirstame daugybė istorijų, kurios mus skatina didžiuotis tą naktį kovojusiais žmonėmis ir suvokti tikrąją laisvės kainą. Šios šiandien languose plazdenusios žvakelės – tai lyg atminties, vilties ir šilumos simboliai, kurie neleidžia mums pamiršti įvykių, pakeitusių mūsų gyvenimą.

Tikimės, kad šįryt languose plazdėjusi žvakelė nušvietė ne tik krentančias snaigės, bet ir paskatino kiekvieną savo širdyje įžiebti mažą patriotizmo, vienybės ir pasididžiavimo savo tauta liepsnelę.

Laura Čiginskaitė mokinių tarybos narė,
III f klasės mokinė, žurnalistų būrelio narė