Sveiko gyvenimo būdo propagavimas Lietuvos ir Baltarusijos pasienio regionų švietimo institucijose

Šį projektą remia Europos Sąjunga

This project is funded by the

European Union

Sveiko gyvenimo būdo propagavimas Lietuvos ir Baltarusijos pasienio regionų švietimo institucijose

Trumpas pavadinimas: Sveikas gyvenimo būdas

PRIORITETAS 2: BENDRŲ IŠŠŪKIŲ SPRENDIMAS
Priemonė 2.2: švietimo, sveikatos ir socialinės apsaugos sektorių plėtros skatinimas

Paramos gavėjas: Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija (Alytus, Lietuva)
Partneriai: Valstybinė švietimo institucija „Gardino 2-oji gimnazija” (Gardinas, Baltarusija)
Asocijuoti partneriai: Alytaus miesto savivaldybės administracija (Alytus, Lietuva), Gardino miesto vykdomojo komiteto švietimo departamentas (Gardinas, Baltarusija)

PROBLEMA: Abu partneriai susiduria su panašiomis problemomis. Vienos didžiausių šiuolaikinių problemų, su kuriomis susiduria mokyklos, yra mokinių sveikatos sutrikimai. Mažas mokinių sportinis aktyvumas švietimo įstaigose ir skurdžios žinios apie sveiką gyvenimo būdą švietimo sistemoje lemia dažnus susirgimus. Be to, šios problemos sukelia rimtų neigiamų pasekmių ateityje, nes jeigu mokiniai negauna pakankamai informacijos apie sveiką gyvenimo būdą, jie neįpranta gyventi sveikai, o tai sukelia rimtų sveikatos problemų vaikams suaugus. Siekdami pažaboti šias problemas, partneriai ketina atnaujinti savo sporto infrastruktūrą ir vykdyti bendras sveiko gyvenimo būdo propagavimo veiklas.

TIKSLAS: skatinti sveiką mokinių gyvenseną sporto pagalba, siekiant tokiu būdu sumažinti sveikatos problemas ir stiprinti Lietuvos ir Baltarusijos mokyklų apsikeitimą patirtimi ir bendradarbiavimą.

REZULTATAI IR PRODUKTAI: projekto partneriai ketina pasiekti savo tikslus rekonstruodami sporto aikštyną ir stadioną dviejose gimnazijose, organizuodami bendrus seminarus bei sporto renginius ir skelbdami informaciją apie projekto pasiekimus regioninėje spaudoje.

Projekto numeris: LLB-2-141
Paramos sutarties numeris: 1VL-975
Visas biudžetas: 755.488,38 euro
ES paramos suma: 679 939,54 euro