Mokyklos dieną šventėme linksmai

Neįprastai šventiškai prasidėjo kovo 6-oji mūsų gimnazijoje, kurios bendruomenė didžiuojasi, kad mokykla pavadinta Alytaus miesto garbės piliečio, Alytaus mokytojų seminarijos mokytojo, Lietuvos partizanų vado, generolo Adolfo Ramanausko-Vanago vardu. Šiais metais minime Adolfo Ramanausko-Vanago 95-ąsias gimimo metines. Pasiaukojamu didvyriškumu, begaline meile Tėvynei į Lietuvos istoriją savo vardą įrašė Tautos didvyris. Gimnazijos šventės renginiai buvo skirti šiai datai paminėti.

Nuo pat ryto gimnazijoje skambėjo muzika, šurmuliavo bendruomenė, rinkosi svečiai. Norintys galėjo susipažinti su generolo šeimos gyvenimo akimirkomis nuotraukų parodoje „Šeimos likimas liudija tautos istoriją“. Visus pradžiugino 2013-2014 m. gimnazijos kalendoriaus ,,Metų laikai“ pristatymas. Gimnazistus sudomino atsargos pulkininko Arūno Dudavičiaus paskaita ,,Generolo Adolfo Ramanausko-Vanago asmenybė ir jo veikla“. Pulkininkas gimnazijos muziejui perdavė archyvinę medžiagą pagal ypatingojo archyvo dokumentus.

Kadangi visi gimnazistai nesutelpa į senosios mokyklos aktų salę, šventės renginiai persikėlė į AKKC. Didingai nuskambėjus Tautiškai giesmei ir gimnazijos himnui, direktorius Virginijus Skroblas pasveikino gimnazijos bendruomenę ir svečius.

Į šventę atvyko generolo dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė su vyru Norbertu Skokausku, Alytaus miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas ir atsargos pulkininkas Arūnas Dudavičius. A. Ramanauskaitė-Skokauskienė pasveikino gimnazijos bendruomenę su mokyklos diena ir dėkojo už tėvelio atminimo saugojimą, priminė, jog A. Ramanausko-Vanago siekis buvo laisva Lietuva. Pulkininkas A. Dudavičius nustebino sveikinimo pabaigoje padainavęs jaunystės dainą. Alytaus miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas, apžvelgęs didvyrio veiklos istorinę reikšmę, pasveikino gimnazijos bendruomenę Alytaus miesto savivaldybės mero Jurgio Krasnicko vardu ir perdavė dovanas gimnazijai. Visus nustebino ypatinga mero dovana – istorinė Lietuvos vėliava.
Visus sužavėjo meninė gimnazistų improvizacija mokyklos tema. Čia skambėjo buvusio mokyklos mokinio Alberto Antanavičiaus dainos apie mokyklą, pirmąją meilę, parką. Mokiniai diskutavo apie mokyklą, skaitė šmaikščius ketureilius apie jų mėgstamus mokomuosius dalykus, šoko.
Mokyklos dienos šventė ,,Prie džiaugsmo šaltinio“ pasibaigė Alytaus miesto mokyklų ir Daugų Vlado Mirono gimnazijos jungtinio jaunimo kolektyvo miuziklu ,,Brėmeno muzikantų pėdomis“.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rita Ališauskienė