Gimnazistės apdovanotos III laipsnio diplomu

Jie išėjo mums laisvę parnešti,
Laisvę tyrą, kaip žiedas lankoj,
Kad galėtų ją vėlei regėti
Ir daina vėl skambėt Lietuvoj!

Šiais poeto Jono Aisčio žodžiais iš dainų rinkinio ,,Laisvės kovų dainos”, išleisto Niujorke 1962 m., Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Viešųjų ir tarptautinių ryšių skyriaus ramovės viršininkė Eglė Trataitė-Žebelienė pradėjo patriotinės žygio dainos konkursą ,,Kai Lietuviai žygiuoja kovon.” Jau penkiolika metų, kai Lietuvos karo akademijai suteiktas ypatingai svarbios Lietuvai asmenybės generolo Jono Žemaičio vardas. Konkursas vyko kovo 15 dieną, per generolo 104-ąsias gimimo metines.

P1050209

Kadangi Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija jau trejus metus su Akademija bendrauja kultūrinėje, pažintinėje bei sportinėje veikloje pagal pasirašytą projektą ,,Dviejų generolų pavyzdžiu ugdome jaunąją kartą” (projekto koordinatoriai – lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rita Ališauskienė ir majoras Aidas Vasinauskas), gimnazistai buvo pakviesti dalyvauti šiame konkurse. Gimnazijai atstovavo vienuolikos merginų ansamblis, kuriam vadovauja muzikos mokytoja metodininkė Irena Muzikevičienė. Žygiuoti su daina merginas mokė choreografijos mokytoja metodininkė Neringa Vekeriotaitė.
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademjos viršininkas pulkininkas Eugenijus Vosylius, palinkėjęs puikių akimirkų ir žygiavimą palyginęs su labai gero šveicarų gamybos laikrodžio tiksėjimu, pasakė, jog žygiavimas ugdo asmenybę, drausmina, gerina bei gražina laikyseną. Viršininkas išreiškė viltį, jog toks renginys turėtų tapti tradiciniu. Visus pasveikino ir stilizuota salve generolo Jono Žemaičio atminimą pagerbė Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos I-ojo būrio kariai. Moksleiviai žavėjosi Akademijos choro „Kariūnas“ žygio dainos pasirodymu.

Konkurso dalyviai privalėjo padainuoti partizanų dainą ir žygiuodami dainuoti žygio dainą. Temos atitikimo, režisūrinio sprendimo ir sceninio įvaizdžio aspektais konkurso dalyvius vertino komisijos nariai: dainininkė Veronika Povilionienė, choro „Kariūnas“ vadovas Vytautas Verseckas, dirigentas dimisijos majoras Justinas Jonušas, Vilniaus įgulos karininkų ramovės viršininko pavaduotojas Gaudentas Aukštikalnis ir Akademijos Lyderio ugdymo skyriaus viršininkas kpt. Paulius Diliūnas.

Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazistės Marta Linauskaitė, Agnė Salickaitė, Laurita Jankauskaitė, Neringa Serbentaitė, Gabija Mineikaitė, Šarūnė Baltrukevičiūtė, Angelė Adamukaitytė, Miglė Dudavičiūtė, Eglė Bolytė ir Brigita Vinikaitytė žygiuodamos dainavo Maironio ,,Kur lygūs laukai” . Solistė Aušra Kamandulytė, Neringai Serbentaitei akompanuojant gitara, padainavo partizanų dainą ,,Gal pavargai” ir susilaukė dainininkės Veronikos Pavilionienės išskirtinio dėmesio. Gimnazisčių pasirodymas įvertintas labai gerai – merginos apdovanotos III laipsnio diplomu, asmeninėmis dovanomis, įteikti patriotinės žygio dainos konkurso „Kai lietuviai žygiuoja kovon“ dalyvių pažymėjimai.

Kol vertinimo komisija atrinko geriausius, konkurso dalyviai vaišinosi kareiviška koše, lankėsi kariūnų gyvenamosiose patalpose, bendravo su kariūnais, susipažino su atrankos į Akademiją sistema, apžiūrėjo ginklus, pasitikrino taiklumą lazerinėje šaudykloje.

Tokie konkursai skatina jaunimo susidomėjimą Lietuvos kariuomene ir jos istorija, ugdo patriotinius jausmus, byloja apie istorinę atmintį, supažindina moksleivius su Lietuvos patriotinėmis dainomis, populiarina žygio dainas. Visi norime, kad mūsų dainos skambėtų, kad prisimintume, koks ilgas ir sunkus buvo kelias į laisvę, kiek turėjome didžiavyrių, kurie nepasidavė, vardan tos, kurią šiandien kuriame kartu, kuria galime didžiuotis, kartu tardami Lietuva.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rita Ališauskienė