Tyrėjų diena gimnazijoje

_MG_4193

Spalio 17 dieną į mūsų gimnaziją atvyko mokslininkų komanda kartu su demonstracine laboratorija. Sporto salėje, aktų salėje, fizikos ir biologijos kabinetuose visai dienai įsikūrė mokslinės laboratorijos. Tyrėjo dienos metu mokiniai klausėsi įdomių paskaitų mobiliame planetariume, susipažino su judesių registravimo sistema, žiūrėjo mokomuosius filmus 3D formatu, išbandė greitaveikės kameros galimybes, stebėjo dangaus objektus modernia astronomijos įranga. Gimnazistai nebuvo pasyviais stebėtojais, patys dalyvavo eksperimentuose domėjosi Jaunojo tyrėjo programa, kėlė tyrimų idėjas, klausimus apie naujausių technologijų taikymo perspektyvas, mokslininkų profesijas, studijų ir pasiruošimo joms gimnazijoje galimybes ir būdus.

Renginiu džiaugėsi ne tik mokiniai, iniciatoriai – gamtos mokslų mokytojų metodinės grupės mokytojai, bet ir visi net netyčia pakliuvę į renginį. Supratome:
• Lietuvoje mokslas vystomas,
• jauni kūrybingi žmonės reikalingi,
• tai ne fantastika, kad robotukas nuneš reikalingą molekulę į numatytą ląstelę mūsų organizme,
• sulėtinę veiksmą milijonus milijonų kartų, galėsime jį atkurti ir pritaikyti fantastiškiausiose, bet naudingose moksliniuose kūriniuose,
• mokyti, mokyti, mokytis…
• ir dar daug ką…