Minėjome šokio dieną

„Šokis yra paslėpta sielos kalba“,– kadaise pasakė viena žymi, modernaus šokio choreografė Martha Graham. Jau nuo 1982 m. UNESCO sprendimu balandžio 29 d. paskelbta Tarptautine šokio diena.  Pagrindiniai kasmetinės Šokio dienos tikslai – atkreipti dėmesį į šokio meną, mėgautis šio meno universalumu, griaunančiu visus politinius, kultūrinius ir etninius barjerus, burti žmones visiems suprantama šokio kalba. Šią dieną šokio kompanijos, mokyklos, organizacijos ir asmenys organizuoja veiklą, kurios tikslas – pasiekti šokio menu nesidominčią auditoriją. Šiais metais, kaip ir daug metų prieš tai, mes, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija, paminėjome šią dieną. Visą savaitę per ilgąsias pertraukas vyko šokių pamokos, kurias iniciavo šokių mokytoja Dalia Romanova bei Mokinių tarybos nariai. Visi, neabejingi šokio menui, lankė pamokas ir balandžio 29 d. mokyklos aktų salėje parodė tai, ką išmoko.

Giedrė Dudavičiūtė, Mokinių tarybos narė