Savęs ieškojimo pamoka

„Ir tada jis laimėjo svarbiausią kovą. Tai buvo pergalė prieš save patį“, – šia Leonido Donskio mintimi gegužės 6 d. paskaitą mūsų gimnazijoje pradėjo Mykolo Romerio universiteto dėstytojas ir doktorantas Juozas Valčiukas. Jaunas, tačiau jau daug gyvenime pasiekęs, entuziazmu bei energija trykštantis žmogus su mokiniais dalinosi gyvenimiška patirtimi ir teigė, jog  norint gyvenime pasiekti užsibrėžtų tikslų, neužtenka svajoti – reikia veikti ir stengtis iš supančios aplinkos pasiimti kuo daugiau. Jaunasis dėstytojas turi įvairios savanoriavimo patirties. Projektas ,,Misija Sibiras`11“ Tomsko srityje – vienas iš jų. Dėstytojas teigė, jog dar vykdydamas šią misiją žinojo, kad įgyta patirtimi pasidalins su jaunimu, nes tai neišdildomi įspūdžiai, prisilietimas prie mūsų istorijos ir savęs pažinimas. „Mus formuoja žmonės ir knygos“, – teigė J. Valčiukas, skatindamas mus, jaunus žmones, domėtis ir pasiimti iš gyvenimo tai, ką jis mums duoda ir taip atrasti save bei savo gyvenimo kelią.

Savęs pažinimas – viso gyvenimo kelionė, kurios neįveiksi užsidaręs savo namuose ir savyje. Tam, kad žmogus atrastų save, turi išbandyti įvairias veiklas, padėti kitam. Mes tampame didžiausiais savo priešais, „plaukdami“ pasroviui, nesiimdami jokios atsakomybės už ateitį ir atidėliodami svarbiausius klausimus, kylančius širdyje. Nes be veiksmo nėra pergalės. Be pergalės nėra prasmės. Jei nori ką nors pakeisti gyvenime, turi pradėti veikti. Iš  paskaitos mokiniai išėjo nešini šia mintimi bei šypsena ir dėkodami Juozui Valčiukui už gerą nuotaiką, neprailgusį laiką ir įdomią gyvenimišką pamoką.

Lektorių į gimnaziją pakvietė mokytojos Meilė Platūkienė ir Giedrė Škarnulienė, Tolerancijos ugdymo centro pedagogės.

 

Agnė Matulevičiūtė, IV h klasės mokinė