GIMNAZIJOS SPORTININKAI FINALINIAME LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTO TAURĖS KONKURSE ,,LIETUVOS SVEIKUOLIS – 2015“

Kiekvienų metų rudenį sportininkai išbando fizinį pajėgumą Lietuvos Respublikos Prezidento taurės fizinės sveikatos vertinimo finaliniame konkurse ,,Lietuvos sveikuolis“. Šis konkursas organizuojamas norint atkreipti visuomenės dėmesį į sveikos gyvensenos svarbą. Konkurso metu patikrinama sveikata bei įvertinamas fizinis pajėgumas EUROFITO, EGREPA ir kitais testais, pagerbiami asmenys, klubai, komandos, kurios labiausiai rūpinasi sveikata. Aktyviausias šio konkurso iniciatorius Alytuje – sveikuolių klubo ,,Ryžtas“ vadovas Vytautas Mockevičius.

Į Kėdainiuose organizuojamą konkursą ,,Lietuvos sveikuolis – 2015“ kartu su Alytaus miesto sveikuoliais vyko mūsų gimnazijos kūno kultūros vyresnioji mokytoja Danutė Bučinskienė ir gimnazistai: Eglė Kalvaitytė (I c), Monika Muliuolytė (I e), Rasa Venčiūtė (III e), Rūta Venčiūtė (IV g), Nojus Sinkevičius (I d), Augustas Krunglevičius (III d), Germantas Zajančkauskas (IV b), Rokas Kasiukevičius (IV c). Sportininkai, pasitikrinę sveikatą (kraujospūdį, pulsą), kūno masės indeksą, išbandė plaštakų jėgą, pilvo, rankų, pečių raumenų ištvermę, atliko stovėjimo ant vienos kojos pusiausvyros, liemens lenkimo į priekį pratimus, varžėsi bėgdami vieno kilometro nuotolyje. Gimnazijos sportininkai rungtyniavo keturiose amžiaus grupėse. Dvyliktoje pagal amžių grupėje šauniai rungtyniavo mokytoja D. Bučinskienė – tik vienu tašku nusileidusi nugalėtojai, užėmė II vietą. Susumavus visus taškus, I grupėje trečią vietą iškovojo I e klasės mokinė Monika Muliuolytė. Nedaug nuo nugalėtojų savo grupėse atsiliko ketvirtų vietų laimėtojai Rūta Venčiūtė ir Augustas Krunglevičius.

Sveikuoliai ne tik varžėsi, bet ir puikiai leido laiką baseine, pirtyse, dalyvavo konkursuose, klausė lektorių Dainiaus Kepenio ,,Sveikata be vaistų“, Lukrecijos Augustaitytės ,,Savimasažo mokymai“, Sigitos Kriaučiūnienės ,,Paprasti regėjimo atstatymo ir stiprinimo būdai“ paskaitų.

Konkursas sportininkams paliko maloniausius įspūdžius. Abiturientai Rūta Venčiūtė ir Rokas Kasiukevičius pasakė, jog buvo smagu ne tik dalyvauti įvairiose rungtyse, mėgautis pirtimis, baseinu, bet ir matyti šalia rungtyniaujančius vyresniojo amžiaus žmones. Kūno kultūros mokytoja D. Bučinskienė, įgavusi sportinio azarto, nusprendė kartu su mokiniais rimtai ruoštis ir kitų metų konkursui.

Mokytoja Rita Ališauskienė