Renginys „Iš kartos į kartą“, skirtas Lietuvos kariuomenės dienai

Lapkričio 20 dieną Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos bendruomenė sulaukė garbingų svečių: Lietuvos Respublikos Seimo nario Juliaus Sabatausko, Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo Vytuolio Valūno, Lietuvos partizano, Vyčio kryžiaus ordino kavalieriaus Juozo Jakavonio-Tigro, Lietuvos partizanų ryšininko-pogrindininko, Lietuvos šaulių sąjungos nario, knygos „Iš kartos į kartą…“ autoriaus Jono Arbačiausko, atsargos pulkininko Arūno Dudavičiaus, Lietuvos šaulių sąjungos nario, dimisijos kapitono Adolfo Baryso, Lietuvos šaulių sąjungos nario, dimisijos vyresniojo seržanto Jono Dagilio. J. Arbačiausko knygos „Iš kartos į kartą…“ pristatymas leido prisiminti reikšmingus Lietuvos praeities puslapius ir apmąstyti Lietuvos kariuomenės kūrimosi istoriją.

Meninėje kompozicijoje „Iš kartos į kartą“ nuskambėjo prasmingi autoriaus žodžiai apie paprastus Lietuvos žmones, tėvus ir motinas, kurie ugdė savo vaikų patriotizmą. Lietuvos kariuomenės ideologinių nuostatų formavimasis susijęs ir su pokario partizanų, Adolfo Ramanausko-Vanago veikla. Juk jų pavyzdys lėmė, kad iškilus naujai grėsmei mūsų tėvynei, dabartinės Lietuvos jaunuoliai, mąstydami apie Lietuvos ateitį, pasiryžo įsipareigoti Tėvynei Lietuvai.

Mokinių parengtoje kompozicijoje skambėjo buvusio mūsų mokyklos mokinio Alberto Antanavičiaus sukurtos dainos „Gimnazistai“, „Vanagai“. Vaikinų ansamblis įtaigiai atliko dainą „Tavo garbė“. Renginio pabaigoje didžiausią įspūdį paliko jaunųjų šaulių uniformomis pasipuošusių gimnazistų šokis-žygiavimas.

Kariuomenės dienos renginį prasmingai papildė svečių: Lietuvos Respublikos Seimo nario Juliaus Sabatausko ir Lietuvos partizanų ryšininko-pogrindininko, Lietuvos šaulių sąjungos nario J. Arbačiausko, žodžiai.

Dėkojame Alytaus šaulių rinktinei už pagalbą.

Eglė Barysienė, Aldona Butrimanskienė