Chemikų kalėdinis vakaras

Paskutinis pirmadienis prieš Kalėdas chemikams buvo ypatingas: šįkart neklausėme sudėtingų dalykinių paskaitų, bet draugiškai praleidome vakarą kartu. Iš pradžių mokiniai pademonstravo įspūdingus eksperimentus, kurie tarsi priminė artėjantį stebuklų metą: sacharozės dehidratacija kėlė nuostabą, sidabrinio veidrodžio reakcija leido pamatyti savo atspindį tiesiog mėgintuvėlyje, o „džinas“ iš butelio daugelį privertė net krūptelėti. Po eksperimentų keitėmės mielomis bei neįprastomis dovanėlėmis: kiekvienas jaunųjų chemikų mokyklos mokinys buvo paruošęs po skirtuką su kalėdiniu palinkėjimu, skirtu tikram chemikui: linkėta susintetinti jaukias ateinančias šventes, skleisti šilumą taip, kaip skleidžia egzoterminės reakcijos, būti tauriems kaip auksas. Vakarą vainikavo dešimtokų surengtas protmūšis. Atsitiktinai pasiskirstę komandomis kibome į klausimus, kurie taip pat buvo persmelkti chemijos – kiekvienam teko įdėti nemažai pastangų narstant sudėtingas užduotis. Taip įsijautėm į protmūšį, kad net nepastebėjom, kad ir vakaras atėjo. Tačiau ir tada jaunieji chemikai nenoriai ėjo iš mokyklos – juk tiek klausimų dar liko neatsakytų!

Nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems prie mūsų jaukaus vakaro: mokiniams ir mūsų mokytojoms, kurios mus lydi bei veda chemijos pažinimo taku.

Inga Gražulytė, IVe kl.