Rašėme Nacionalinį diktantą

Mūsų šalyje didžiųjų valstybinių švenčių, Vasario 16 d. ir Kovo 11 d., laikotarpiu  vyksta Lietuvių kalbos dienos, o vasario 21-ąją minima Tarptautinė gimtosios kalbos diena. Šiuo tarpušvenčiu Lietuvoje organizuojami įvairūs renginiai, primenantys apie lietuvių kalbos grožį, svarbą bei skatinantys gerbti ir puoselėti savo gimtąją kalbą. Vasario 27 d. buvo surengtas jau tradiciniu tapęs Nacionalinio diktanto konkursas. Šiais metais dalyvauti pirmajame etape  užsiregistravo ir 28 pilietiškai nusiteikę mūsų gimnazijos mokiniai. Gimnazistams norėjosi ne tik pasitikrinti raštingumo žinias, bet ir susirungti dėl raštingiausio mokinio titulo. Norint jį pelnyti, reikia nugalėti varžovus Nacionalinio diktanto finale. Į jį bus kviečiami geriausiai (darbe padarę iki 5 klaidų) vasario 27 d. diktantą parašę asmenys. Gimnazijos vertinimo komisijai susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad geriausiai sekėsi I a klasės mokinėms Aistei Butrimaitei ir Gabijai Vitkauskaitei, tačiau į finalą merginos nepateko, nes padarė daugiau negu penkias klaidas.

Nacionalinio diktanto tekstas buvo gražus ir prasmingas. Jame kalbama apie tai, kaip tėvai laukia iš svetur sugrįžtančių savo vaikų, bet labiausiai laukiamas tas, kuris sėdi gretimame kambaryje paskendęs virtualioje erdvėje. Mes džiaugiamės, kad 28  diktantą rašę mokiniai taip pat nors trumpam atitrūko nuo virtualybės, galbūt susimąstė, kokie svarbūs kiekvienam žmogui yra gimtieji namai ir artimieji. Tikimės, kad kitąmet, jei nuoširdžiai padirbėsime, tarp Nacionalinio diktanto finalininkų matysime ir  mūsų gimnazijos mokinius.

Nacionalinio diktanto koordinatorės  V. Jokubauskienė, R. Valentinavičienė