Alytaus jaunųjų chemikų stovykla „Chemijos olimpas“

Birželio 15 dieną Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje lankėsi jaunųjų chemikų stovyklos „Chemijos olimpas“ mokiniai. Jaunieji chemikai dalyvavo įvairiose veiklose, kurias organizavo chemijos mokytojos Janė Liutkienė ir Alvyra Geležauskienė. Kolegėms talkino chemijos mokytoja Irma Linkevičienė ir Alytaus jaunųjų chemikų  mokyklos (AJChM) mokinių komanda.

Užsiėmimai, organizuoti dviem etapais, vyko gamtos mokslų laboratorijoje ir chemijos kabinete. Mokiniai buvo suskirstyti į dvi grupes. Pirmoji grupė laboratorijoje mokėsi matuoti tūrį. Jaunieji chemikai įvairiais tūrio matavimo indais atliko matavimus ir palygino jų tikslumą. Antroji grupė, suskirstyta į dvi komandas, klasėje atliko įvairias įdomiąsias užduotis: sprendė įvairius kryžiažodžius, susijusius su chemija ,dėstė dėliones. Komandų kapitonai dalyvavo tik jiems skirtoje rungtyje, kur savo komandoms galėjo pelnyti papildomų taškų. Po neilgos pertraukėlės grupės pasikeitė darbo vietomis. Užsiėmimų pabaigoje kiekviena grupė turėjo sukurti po ketureilį pavartojant pateiktus žodžius, susijusius su chemija.

Diena, praleista mūsų gimnazijoje, mokiniams paliko didelį įspūdį.

Amita Kajokaitė, III a klasės mokinė,
Orinta Mickevičiūtė, III d klasės mokinė