Netradicinė pamoka Energetikos ir technikos muziejuje Vilniuje

Lapkričio 7 d. 9.30 val. su I ir II klasių mokiniais išvykome į Energetikos ir technikos muziejų Vilniuje pagal projektą „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“. Ši kelionė buvo nemoka. Projektą gimnazijoje kuruoja informacinių technologijų mokytoja Loreta Mazėtytė.

Vilniuje mus pasitiko ir maloniai priėmė muziejaus gidė. Buvome supažindinti su Vilniaus šiluminės elektrinės istorija ir veikimo principu. Galėjome jau neveikiančios elektrinės garo katilus, kurie buvo pastatyti dar prieš Antrąjį Pasaulinį karą, apžiūrėti iš vidaus, patyrinėti jų sandarą. Šiame muziejuje pamatėme keletą skulptūrų. Viena iš jų, pavadinimu „Marozai“, vaizdavo dviejų šiuolaikinių žmonių bendravimą kompiuteriais, kita, pavadinimu „Elektra“, puošia patį pastatą ir turi įdomią savo istoriją. Muziejaus darbuotoja taip pat supažindino su Vilniuje gamintais dulkių siurbliais „Saturnas“ ir „Audra“, televizoriais, spausdinimo mašinomis ir pirmaisiais kompiuteriais. Tačiau didžiausią malonumą ir įspūdį patyrėme žaidimų kambaryje, kur galėjome išbandyti žvairumo akinius, skudučius, būgnus, pagamintus su jutikliais, garsų medį bei svarstykles, kurios parodė mūsų masę Mėnulyje, Saturne ir Marse, iliuzijų dėžę ir kitus. Ekskursijos pabaigoje mūsų laukė senųjų transporto priemonių paroda. Labiausiai įsiminė 1930 m. Vilniuje važinėjusio taxi kopija ir Mercedes – Benz 560 SEL šarvuotas automobilis, kuris buvo pagamintas 1987 m. Su šiuo automobiliu buvo vežiojamas V. Landsbergis. Šis automobilis yra ypatingas savo didžiuliu svoriu (3 tonos), neperšaunamomis durimis ir stiklais. Ekskursija į Energetikos ir technikos muziejų visiems buvo labai įdomi ir naudinga. Rekomenduojame ten nuvykti ir kitiems. Mokytojai dėkojo mokiniams, o mokiniai – mokytojams už smagiai ir naudingai praleistą laiką.

II d klasės mokinė Dainora Švetkauskaitė
Vyr. fizikos mokytoja Lina Gailienė
Fizikos mokytojas Mindaugas Ribinskas