Sporto draugystės dienos gimnazijoje

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio išvakarėse į mūsų gimnaziją sugūžėjo seni bičiuliai iš Gardino antrosios, Varėnos „Ąžuolo“ ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijų. Gimnazijų sportininkai, rungtyniaudami futbolo, tinklinio aikštelėse, nusprendė  taip pasitikti garbingą Lietuvos valstybės sukaktį. Lietuvos jaunimas turi suprasti, kad kūno kultūra ir sportas yra svarbi asmens ir visuomenės kultūros dalis: ugdydama  fizines ir dvasines galias mūsų jaunoji karta bus stipri, o tada  bus  stipri  ir Lietuva.

Sporto draugystės turnyro pradžioje mūsų gimnazijos dainininkės ir visi dalyviai sugiedojo „Tautišką giesmę“, pagerbiant  svečius iš Baltarusijos buvo giedamas ir kaimyninės valstybės  himnas. Turnyro dalyvius, žiūrovus, svečius pasveikino Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Aleksandras Kirilovas ir Alytaus miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vyriausias specialistas Romualdas Zdanavičius. Šoko gimnazijos šokėjos, kurioms vadovauja šokių mokytoja   Ieva Jurgelevičiūtė.

Sporto turnyrą pradėjo Adolfo Ramanausko-Vanago ir Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijų merginų tinklinio komandos. Stipri mūsų merginų komanda nesunkiai rezultatu 2:0 įveikė dzūkes iš grybų krašto. Toliau sporto batalijos vyko salės futbolo aikštelėje, kur rungtyniavo vaikinų komandos. Pirmieji į ją išbėgo „Vanagai“ ir svečiai iš Gardino gimnazijos, kova prasidėjo gan dinamiškai ir atkakliai, bet antroje susitikimo pusėje „Vanagai“ buvo išsaugoję daugiau jėgų ir rezultatu 8:4 laimėjo rungtynes su baltarusiais. Po to į aikštelę išbėgo Varėnos „Ąžuolo“ ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijų vaikinų komandos. Šias varžybas nesunkiai  8:2 laimėjo varėniškiai.  Lazdijų sportininkai  guodėsi tuo, kad jie tik šiais metais sulaukė renovuoto futbolo aikštyno, todėl tikisi  kitais metais pasiruošti  turnyrui geriau.

Pagal rungtynių reglamentą dėl trečiosios vietos tarpusavyje susitiko pralaimėjusios komandos, trečiąją vietą turnyre laimėjo mūsų artimi kaimynai iš Gardino gimnazijos. Garsiai palaikomi savų žiūrovų į aikštelę išbėgo Adolfo Ramanausko-Vanago ir Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijų vaikinų komandos, savų žiūrovų akivaizdoje mūsiškiai demonstravo gražią kamuolio valdymo techniką, didelį norą laimėti ir garbingai kovojo, kad nugalėtojų taurė liktų mūsų gimnazijoje. Jiems tai pasisekė – rezultatu 7:3 nugalėti  kaimynai iš Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos.

Geriausiomis tinklininkėmis pripažintos ir taurėmis apdovanotos Ugnė Dulskaitė iš Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos ir Miglė Kasčiūtė iš Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos. Naudingiausių futbolo žaidėjų taurės atiteko Mantui Slipkauskui  iš Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos, Tomui Valentukevičiui iš Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos, Artiomui Semančiukui, Gardino gimnazijos Nr.2 mokiniui, ir Armantui Žigui, Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokiniui. Visiems turnyro dalyviams buvo įteikti atminimo medaliai, skirti Lietuvos šimtmečiui pažymėti.

„Pasaulyje nėra nieko gražesnio ir malonesnio už draugystę. Išbraukti iš gyvenimo draugystę  – tolygu atimti iš pasaulio saulės šviesą“, – taip kalbėjo dar antikos mąstytojas Ciceronas. Pagrindinis šio turnyro tikslas ir buvo stiprinti pilietinį, tautinį ir patriotinį ugdymą, puoselėti draugiškus santykius tarp mūsų regiono gimnazijų, siekti, kad mokiniai gerbtų save, savo komandos draugus ir varžovus. Adolfo Ramanausko- Vanago gimnazija yra dėkinga Alytaus miesto savivaldybei, padėjusiai  surengti šį turnyrą.

Turnyro organizatorius, kūno kultūros mokytojas Jonas Baltrušaitis