AARVDK‘18

Kovo 2 d. dalis alytiškių ir svečių iš kitų apskrities miestų rinkosi didžiojoje Alytaus miesto teatro salėje, nes čia vyko tradicija tapęs jau šeštasis dainų konkursas „AARVGDK‘18“, kurį organizuoja Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokinių taryba. Šiais metais konkursas buvo dedikuotas kovotojui už Nepriklausomybę, partizanų vadui, brigados generolui Adolfui Ramanauskui-Vanagui.

Dainų konkurse prieš gausią žiūrovų auditoriją savo muzikinius gebėjimus demonstravo 12 iš 25 solistų ir grupių, atrinktų vasario mėnesį vykusiame I etape. Renginį vedė ir pakilią publikos nuotaiką palaikė Alytaus miesto teatro aktorius Vaidas Praspaliauskas ir aktorė bei režisierė Andra Kavaliauskaitė. AARVGDK’18 dalyvių pasirodymus vertino kompetetinga komisija, kurią sudarė Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos muzikos mokytoja metodininkė Jureta Šametienė, Alytaus jaunimo centro gitaros klasės mokytojas Augustinas Šeduikis, muzikantas Hubertas Kazlauskas ir įžymus Lietuvos reperis Ironvytas.

Konkurse varžėsi gausus būrys talentingų solisčių: Martyna Jezepčikaitė, Dolita Kazlauskaitė, Eglė Kankevičiūtė, Evita Cololo, Lukrecija Kliučinskaitė ir Greta Jarmalavičiūtė, atlikusi savo kūrybos dainą. Alytuje gerai žinomas duetas Saulė Blažaitytė ir Uosis Galkevičius užbūrė publiką jautriu kūriniu, neišdildomus įspūdžius dovanojo grupės „VELVET“, „BDNE“, su nauja daina pasirodžiusi grupė „0 duomenų “ ir „Jazz do it“. Po pastarojo kolektyvo pasirodymo komisija sprendė, kas yra verti laimėti šį konkursą. Kol komisija skaičiavo balus, žiūrovams nuobodžiauti neleido praeitais metais vykusio dainų konkurso nugalėtojai – grupė DOTS, kuri atliko ir pelniusį pergalę kūrinį „Naktiniai paukščiai“.

Prieš paskelbdama laimėtojus, komisija džiaugėsi, jog visi dalyviai paruošė puikius pasirodymus. Renginys viršijo Ironvyto lūkesčius – reperis nesitikėjo, kad pasirodymai bus tokio aukšto lygio. Neužėmę prizinių vietų dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir gėlėmis. Trečią vietą laimėjo itin stipraus balso savininkė Lukrecija Kliučinskaitė. Ji apdovanota 80 eurų vertės muzikos reikmenų parduotuvės čekiu. Antra laimėtojų pakopa džiaugėsi grupė „0 duomenų“ – dabar belieka laukti jų koncerto menininkų kavinėje „Pušis“.  Nugalėtojų laurus konkurse nuskynė kolektyvas „Jazz do it“, kuris iškovojo 5 valandų trukmės įrašų sesiją profesionalioje muzikos įrašų studijoje.

Dar kartą dėkojame renginio rėmėjams: kavinei „Sky Lounge“, „Linkmenų fabrikui“, Sauliui Ivoškai, Alytaus miesto teatrui, Alytaus miesto savivaldybei, Vytautui Grigaravičiui, „Vilkyškių pieninei“, „AAA Baltic reklama“, laikraščiui „Alytaus naujienos“, Vidos Slavinskienės mėsinei, „Šimtalapei kepyklėlei“, UAB „Alytaus autoklubas“, menininkų kavinei „Pušis“, kavinei „Spotas“, grožio studijai „Anna“, „Capital Alytus“, UAB „Jurvidginta“ ir „Baltajai rožei“. Be rėmėjų ir susirinkusios publikos šis renginys nebūtų buvęs toks ypatingas. Laukiame Jūsų kitais metais!

Projektą finansuoja Alytaus miesto savivaldybė.

Gabija Vitkauskaitė, Mokinių tarybos narė