Gimnazistai dalyvavo nacionaliniame dainų festivalyje „Dainos iš tremties“

Kovo 22 dieną mūsų gimnazistai, vadovaujami muzikos mokytojos metodininkės Juretos Šametienės, atstovavo gimnazijai nacionaliniame dainų festivalyje „Dainos iš tremties“ Varėnoje. Šventėje skambėjo partizanų ir tremtinių dainos, skirtos paminėti partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago metams. Buvo paminėta ir didžiausia Baltijos šalių gyventojų masinio trėmimo operacija „Priboi“ („Bangų mūša“), vykusi 1949 m. kovo 25-28 dienomis. Festivalis vyko jau penktą kartą. Renginyje dalyvavo maždaug 300 dalyvių iš 21 mokyklos. Mokiniai atliko autentiškas partizanų ir tremtinių dainuotas dainas. Daugelis senų dainų skambėjo naujai, su specialiai renginiui paruoštomis meninėmis kompozicijomis ir aranžuotėmis. Dainų festivalį „Dainos iš tremties“ rengia Tarptautinė komisija kartu su Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos Tolerancijos ugdymo centru.

Meilė Platūkienė, TUC koordinatorė