Svečiuose aktorė Virginija Kochanskytė

Kovo 23 dieną  gimnazijoje vyko renginys „Šimtmečio dialogas“, skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečiui ir poeto Sigito Gedos 75-osioms gimimo metinėms paminėti. Renginio metu S. Gedos poeziją skaitė aktorė Virginija Kochanskytė.

Aktorė V. Kochanskytė pasidalijo mintimis, kaip stipriai ją sužavėjo ir sukrėtė S. Gedos kūryba: „Viename laikraštyje perskaičiau S. Gedos „Maironio mirtį“ ir taip buvau paveikta, kad norėjau tuos devynis sonetus ir epitafiją skaityti kiekvienam sutiktam žmogui“. Aktorė sakė esanti dėkinga likimui, jog jai teko laimė pažinti šį genialų poetą ir nuostabų žmogų, dalyvauti jo kūrybos vakaruose, bendrauti.

Ne vienas iš naujo atradome poetą S. Gedą, klausydami aktorės širdimi išjaustų eilių: „kartodami tik vieną: mes – žmonės Lietuvos“ (S. Geda).

Aldona Butrimanskienė