Protų kovos, suvienijusios dvi kartas ir miesto bei rajono gimnazijas

Adolfo Ramanausko- Vanago gimnazijos  bendruomenė  visada entuziastingai pažymi Europos dieną! Ir šiais metais Europos dienos šventė prasidėjo jau nuo ryto. Gimnazistus pasitiko visuose gimnazijos ekranuose demonstruojami plakatai apie Europos dieną. Pirmasis renginys – Europos egzaminas. Nemažas pulkelis gimnazistų, vos sutilpęs į du kabinetus, buvo pasiruošęs Europos egzaminui. Geriausiai pasirodė šie mokiniai: Gintarė Sepežinskaitė, Greta Gataveckaitė, Uosis Galkevičius, Arnas Jančiukas.

14 valandą mokyklos gimnazistai skubėjo į keletą renginių: vieni dalyvavo Alytaus miesto rotušės aikštėje vykstančiame konkurse, kiti sugužėjo į miesto Jurgio Kunčino viešąją biblioteką. Čia vyko neeilinis  protmūšis.  Alytaus Adolfo Ramanausko gimnazijos bendruomenė  pakvietė ne tik miesto, bet ir Alytaus rajono gimnazijas. Dalyvavo Alovės, Butrimonių ir net dvi Daugų gimnazijos komandos. Į Europos dienos šventimą įsijungė mokinių tėveliai ir Alytaus miestiečiai. Jie buvo pavadinti garbės komanda. Komandos sugalvojo įdomius vardus: „Skamba teisingai“, „Vanagai“, pagal mokyklos pavadinimą, „Svinkūnaitės“ , pagal mokytojos pavardę, ir t.t. Visas protų mūšio užduotis parengė Adolfo Ramanausko -Vanago Europos parlamento jaunieji ambasadoriai. Jie buvo ir šio renginio organizatoriai, ir vedėjai. Pirmoji konkurso dalis buvo apie Europos parlamentą. Reikia pastebėti, kad mokinių žinios apie perlamentą buvo geresnės nei suaugusiųjų, bet vėlesniuose etapuose jie atsirevanšavo. Mokinių tėvelių-alytiškių komanda laimėjo garbingą trečią vietą ir pasidalijo šia vieta su „Vanagų“ komanda. Pirmąją vietą laimėjo Butrimonių gimnazijos komanda, labai mažai nuo jų atsiliko Daugų Vlado Mirono  gimnazija. Renginį rėmė uždaroji akcinė bendrovė „Lankava“, visi kovų dalyviai buvo apdovanoti prizais. Šio protmūšio metu ne vien dalyviai turėjo galimybę sužinoti ką nors naujo, bet ir sirgaliai – vos nuskambėjus klausimui visa salė imdavo kuždėtis ir diskutuoti, koks gi galėtų būti atsakymas. Džiaugiamės tokiais puikiais renginiais ir galimybe praturtinti savo žinias bei turiningai praleisti šventinę dieną.

Viktorija Nacytė, II a klasės mokinė