Regioninė informacinių technologijų mokytojų konferencija Alytuje

2018 m. gegužės 17 d. Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje vyko regioninė informacinių technologijų mokytojų konferencija „Informacinių technologijų aktualijos ir perspektyvos ugdymo procese“. Antrą kartą Dzūkijoje vykusioje konferencijoje dalyvavo mokytojai iš Alytaus miesto ir rajono, taip pat iš Lazdijų, Druskininkų, Varėnos, Vilkaviškio, Marijampolės miestų ir rajonų.

Konferencijos tikslas – aptarti, kaip užtikrinti aukštą informacinių technologijų mokymo(si) lygį Lietuvos mokyklose, skatinti informacinių technologijų mokymo ir mokymosi gerosios patirties idėjų sklaidą, aktyvinti mokyklų bendradarbiavimą, kelti mokytojų kūrybiškumą.

Konferencijos dalyvius pasveikino gimnazijos direktorius Virginijus Skroblas. 13 pranešėjų pristatė 11 pranešimų. Išgirdome Vilniaus kolegijos verslo ir vadybos fakulteto lektoriaus Egidijaus Grigūno pranešimą „Stojančiųjų į Vilniaus kolegiją IKT žinių kitimo tendencijos“, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Jolitos Petkevičienės ir informacinių technologijų mokytojo metodininko Tomo Balyno pranešimą „Skaitmeniniai pokyčiai mokykloje“, Alytaus Putinų gimnazijos informacinių technologijų mokytojo metodininko Vygando Banišausko pranešimą „Interaktyvios sistemos GENIALY, VIZIA ir EMAZE“, Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos ir Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos geografijos mokytojos metodininkės Vidos Balevičienės pranešimą „IT įrankių pritaikymas geografijos pamokose“, Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos ir Likiškėlių pagrindinės mokyklos informacinių technologijų mokytojos metodininkės Daivos Šeštavickienės pranešimą „Pamokos kitose erdvėse. Bendradarbiavimas“, Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos ir Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos fizikos vyresniojo mokytojo Antano Kalinausko pranešimą „Išmaniųjų technologijų pinklės: kaip nepasiklysti renkantis IT įrangą mokyklai“, Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos ir Prienų r. Balbieriškio pagrindinės mokyklos informacinių technologijų mokytojo metodininko Žydrūno Tautvydo pranešimą „Micro:bit aktualijos“, Alytaus Dainavos pagrindinės mokyklos informacinių technologijų mokytojos metodininkės Virginijos Vaikšnorienės ir Panemunės pagrindinės mokyklos informacinių technologijų mokytojos metodininkės Jūratės Archangelskienės pranešimą „Logo sistema ugdymo procese, pasidalijimas gerąja patirtimi“, Alytaus „Volungės“ pagrindinės mokyklos informacinių technologijų vyresniosios mokytojos Alės Sadzevičienės pranešimą „Kodėl Scratch?“, Alytaus šv. Benedikto gimnazijos informacinių technologijų mokytojos metodininkės Renatos Janulienės pranešimą „3D modeliavimas ir dizainas“, Alytaus PRC informacinių technologijų mokytojo metodininko Irmanto Grimalausko pranešimą „Aktyvus programavimas“.

Konferencija buvo naudinga ir aktuali. Lektoriai pasidalijo patirtimi, kokius  taiko e. mokymosi proceso įgyvendinimo būdus, siekiant gerinti pamoką, pristatė naujas skaitmenines technologijas ir įrankius,  ugdymui individualizuoti.

Konferenciją organizavo Adolfo Ramanausko Vanago gimnazijos mokytojai: Asta Grimalauskienė, Tomas Balynas, Snieguolė Valentukonienė, Aldona Butrimanskienė ir Loreta Mazėtytė.

Loreta Mazėtytė, informacinių technologijų mokytoja