Alytaus miesto gimnazistai – puikūs Europos kalbų žinovai

Rugsėjo 26 d. visoje Europoje švenčiama Europos kalbų diena. Šios šventės tikslas – skatinti toleranciją bei sąmoningumą kitų kalbų ir kultūrų atžvilgiu, gerbti kalbų įvairovę bei skatinti daugiakalbystę. „Tas, kuris nemoka svetimų kalbų, nesupranta ir savosios,” sakė vokiečių rašytojas Gėtė.

Alytaus miesto gimnazistus sukvietė Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija, kurioje vyko daugiakalbystės konkursas „Europos kalbų lobynas‘18“. Tai renginys, kuris užaugo nuo mažo, tik šioje gimnazijoje tradiciškai vykusio konkurso, iki smagaus reginio visoms miesto mokykloms. Šiais metais konkurso partneriais ir rėmėjais tapo Alytaus „Europe Direct“ informacijos centras, kalbų mokykla KALBA bei Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, kurios vertimo ir kalbos reikalų koordinatorius Egidijus Zaikauskas apsilankė gimnazijoje.

Šiais metais konkursas vyko vienu etapu, į kurį sugužėjo I–IV gimnazijos klasių mokiniai. Putinų gimnazija atvyko su itin linksmai nusiteikusia komanda. Šv .Benedikto gimnazistai taip pat surinko savo komandą. Na, o šeimininkų gimnazija turėjo net dvi komandas. Konkurso dalyvius sveikino Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos direktorius Virginijus Skroblas bei Alytaus „Europe Direct“ informacijos centro vadovė Nijolė Vitienė.

Konkurso metu mokiniai pirmiausiai pristatė savo komandas, vėliau varžėsi įvairiose nuotaikingose rungtyse – dalyvavo protmūšyje, vaidino šaradas ir rašė žodžius įvairiomis kalbomis, vaidino gerai žinomas pasakas siaubo, komedijos, fantasy, melodramos stiliais įvairiomis Europos kalbomis, dalyvavo „Dainų lietuje“. Belieka tik stebėtis jaunųjų alytiškių išmone, teatrališkumu ir, visų svarbiausia, įvairų kalbų mokėjimu. Konkurse skambėjo anglų, rusų, vokiečių, ispanų, prancūzų, norvegų ir kitos Europos kalbos. KALBA specialųjį prizą – CAE tarptautinį egzaminą, skirtą geriausiai anglų kalbą vartojusiam dalyviui, KALBA Kauno regiono kokybės vadovė Eglė Kazlauskienė įteikė Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokiniui Uosiui Nojui Galkevičiui.

Daugiausia užsienio kalbų panaudojo Putinų gimnazijos komanda – komisijos nariai suskaičiavo net devynias kalbas. Komisijos vertinimu geriausiai pasirodė ir visas užduotis tiksliausiai atliko Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazistų II komanda: Uosis Nojus Galkevičius, Gabija Vitkauskaitė, Arina Krainevaitė, Edvardas Vinerskas, Ieva Bendoravičiūtė. Antrąją vietą laimėjo Putinų gimnazija: Denis Boiko, Sofija Hartmaier, Povilas Jerusevičius, Ema Kuniutytė, Nikolė Murašovaitė, o trečiąja vieta džiaugėsi Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazistų I komanda: Aurius Joneliūnas, Melanija Markova, Paulina Vinerskaitė, Gytis Kavaliauskas, Aldas Barauskas.

Renginys praėjo smagiai ir linksmai. Dėkojame mokytojams ir mokiniams, prisidėjusiems prie šio nuotaikingo renginio.

Dainora Švetkauskaitė, III d klasės mokinė