Jaunieji chemikai pasiekimais garsina Alytų

Baigėsi 57-oji Lietuvos mokinių chemijos olimpiada. Į šalies etapą buvo pakviesti penki jaunieji chemikai (Benas Skripkiūnas, Nojus Radzevičius, Mantas Anskaitis, Arnas Jankauskas, Edvardas Vinerskas). Keturi pirmieji tobulina savo įgūdžius Alytaus jaunųjų chemikų mokykloje (AJChM). Apdovanojimus pelnė trys mokiniai ir visi jie yra AJChM ugdytiniai. Sidabro medalį ir II laipsnio diplomą laimėjo Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos antrokas Benas Skripkiūnas. Bronzos medalį ir III laipsnio diplomą iškovojo šv. Benedikto ketvirtos gimnazijos klasės mokinys  Nojus Radzevičius. Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos trečiokas Mantas Anskaitis apdovanotas Pagyrimo raštu.

Didžiausias jaunųjų chemikų pasiekimas šioje olimpiadoje – galimybė atstovauti Lietuvai tarptautinėse mokinių chemijos olimpiadose. Į respublikines komandas įprastai kviečiami III-IV gimnazijų klasių mokiniai. Nojus Radzevičius pakviestas net į dvi tarptautines olimpiadas. Jau balandžio mėnesį šis šv. Benedikto gimnazijos ir AJChM ugdytinis dalyvaus Baltijos šalių tarptautinėje olimpiadoje Estijoje. Liepos mėnesį Nojus garsins Lietuvos ir Alytaus vardą pasaulinėje mokinių chemijos olimpiadoje, kuri šiais metais vyks  Prancūzijoje.

Kitiems 57-osios Lietuvos mokinių chemijos olimpiados nugalėtojams AJChM taip pat sudaro sąlygas pasivaržyti tarptautinėje lygoje. Mokiniams siūloma dalyvauti tarptautinėje D. Mendelejevo vardo olimpiadoje, kuri šias metais vyks Sankt Peterburge. AJChM finansuoja mokinių kelionės ir dalyvio išlaidas. Už galimybę siųsti mokinius į šią olimpiadą AJChM dėkinga didiesiems rėmėjams: UAB ,,Vita Baltic International“, UAB ,,Marisa“ bei UAB Grota.

Janė Liutkienė, chemijos mokytoja ekspertė