Pilietinio sąmoningumo ir istorijos diena Vilniuje

Kovo 22 d. II a klasės mokiniai vyko į Vilnių, kur dalyvavo „Pilietinio sąmoningumo ir Istorijos dienos“ renginiuose. Išvyka visai klasei dovanota už sėkmingą dalyvavimą Nacionaliniame mokinių konkurse „Praeities stiprybė – dabarčiai.“ Mokinių sukurtas filmas apie Alytaus seminarijos lietuvių kalbos dėstytoją, rezistentą Konstantiną Bajerčių – Garibaldį pateko tarp dešimties geriausių ir jau keliauja į kitą etapą.

Vilniaus universiteto Istorijos fakultete dalyvavome akademiniame seminare, gavome padėkas už atliktą darbą, vėliau vykome į Modernaus meno muziejų. Po pietų  dalyvavome ekskursijoje   Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje.

Konkursą organizavo Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos, VU Istorijos fakultetas ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacija. Šio konkurso tikslas – ugdyti mokinių pilietiškumą ir istorinę savimonę, domėtis Laisvės kovų paveldu.

Asta Šulcienė, istorijos mokytoja metodininkė