Archeologinę ekspoziciją aplankius

Balandžio 3 d. I c kl. mokiniai kartu su mokytojais Giedre Škarnuliene ir Vytautu Bigaila, derindami pilietiškumo pagrindų pamokas su jaunųjų gidų būrelio veikla, aplankė Pirmajame Alytuje (Jiezno g. 2) įsikūrusią Archeologinę ekspoziciją, priklausančią Alytaus kraštotyros muziejui. Gidas Artūras Balčiūnas įdomiai pasakojo apie akmens amžiaus archeologinius radinius, apie ginklus, kuriuos pasigamino žmonės iš akmens ir medžio. Paskui supažindino su jotvingių genčių gyvenimu geležies amžiuje. Teko perskaityti jų žodžius, kai kuriuos itin panašius į dabartinius lietuvių kalbos žodžius.Mokiniai galėjo pasimatuoti anų laikų kario aprangą: šarvus, šalmą, taip pat palaikyti skydą su ietimi. Šarvai pasirodė labai sunkūs – svėrė daugiau kaip dešimt kilogramų. Todėl ne visi išdrįso juos pasimatuoti. Čia drąsiausi pasirodė klasės draugai Oskaras ir Mindaugas.

Augustina Kizelytė, I c kl.