Chemija besidominčių gimnazistų išvyka į KTU

Balandžio 17 d. II–IV klasių mokiniai dalyvavo renginyje „CTF: ateities karta 2019–2023“, kuris vyko KTU. Renginį pradėjo KTU Cheminės technologijos fakulteto dekanas prof. K. Baltakys. Vėliau moksleiviai turėjo galimybę susipažinti su studijų programomis ir apžiūrėti laboratorijas. Maisto mokslo technologijų ir kompetencijų centro laboratorijoje mokiniai atliko laboratorinį darbą „Kofeino ekstrakcija iš arbatos ir kavos“. Apsilankę chemijos inžinerijos ir silikatų technologijos laboratorijų skyriuje sužinojo cheminės technologijos procesus, įrenginius, laboratorinių tyrimų metodikas. Šio renginio metu vykusioje konferencijoje buvo galima išklausyti įvairius pranešimus, kuriuos skaitė mokslininkai ir įmonių atstovai. KTU Cheminės technologijos fakulteto fojė galima buvo pabendrauti su chemijos pramonės įmonių atstovais.

Ši išvyka – tai projekto „Kitoks laikas veikti“ dalis, kurią finansuoja Alytaus miesto savivaldybė. Projekto tikslas – ugdyti savimi pasitikinčias, veiklias, iniciatyvias asmenybes, įgyjant lyderystės, bendravimo įgūdžių, panaudojant įvairias aplinkas. Šį kartą veiklose dalyvavo gimnazistai, besidomintys chemija.

Vyresnioji chemijos mokytoja Irma Linkevičienė