Įteikti diplomai Alytaus jauniesiems chemikams

Gegužės 20 dieną Alytaus jaunųjų chemikų mokyklos (AJChM) užsiėmimas vėl vyko ypatingai – buvo Įteikti diplomai ketvirtai abiturientų laidai. Šiais metais AJChM mokyklos baigimo diplomus gavo dešimt abiturientų iš Adolfo Ramanausko-Vanago, šv. Benedikto bei  Jotvingių gimnazijų. Dviejų abiturientų – Erikos Krikščiūnaitės ir Mato Padegimo – diplomai auksiniai. Jie baigė pilną ketverių metų AJChM programą. Abu gimnazistai iš Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos. Sidabriniai diplomai įteikti abiturientams, kurie mokėsi mokykloje trejus metus. Džiaugiamės, kad šiais metais tradiciškai tarp diplomantų turime regioninių, respublikinių ir tarptautinių chemijos olimpiadų  bei konkursų prizininkų. Žymiausias Nojus Radzevičius, šv. Benedikto gimnazijos abiturientas, yra daugkartinis Lietuvos mokinių chemijos olimpiados prizininkas bei laureatas, tarptautinės D. Mendelejevo olimpiados bronzos medalio laimėtojas. Šiais metais jis dalyvaus pasaulinėje mokinių chemijos olimpiadoje. Vienokius ar kitokius apdovanojimus yra pelnę Matas Padegimas, Erika Krikščiūnaitė, Jonas Navalinskas, Gerda Žvirblytė, Aistė Butrimaitė.

 Jaunieji chemikai užsiėmimo metu ieškojo lobio spręsdami cheminio turinio klausimus, vieni demonstravo cheminius bandymus – mįsles, o kiti bandė jas išspręsti.  Gamino ir ragavo „cheminių saldainių“. Visi vertino AJChM metinę veiklą, pažymėjo  labiausiai pavykusias, naudingiausias veiklas, pateikė pastebėjimus, pasiūlymus dėl tolesnės veiklos. Visi džiaugiasi, kad jaunųjų chemikų mokykla veikia. Dėkojame Alytaus miesto savivaldybei, rėmėjams už paramą, aukštosioms mokykloms už bendradarbiavimą ir gimnazijai už sudarytas sąlygas mokytis ir veikti.

 Veikla vyksta toliau. Parėmus geologui Antanui  Marcinauskui (UAB „Gota“), birželio mėnesį didelė grupė Alytaus jaunųjų chemikų vyks į dviejų dienų edukacinę kelionę po Žemaitiją. Lankysis naftos, cemento pramonės įmonėse, Būtingės terminale bei kai kuriose istorinėse bei geologiniu požiūriu įdomiose vietose. Vėl skelbiama registracija į Alytaus jaunųjų chemikų mokyklą.

Janė Liutkienė, chemijos mokytoja ekspertė