AEVA – puikaus bendradarbiavimo pavyzdys

Ekonomikos ir verslo akademija baigia trečiuosius mokslo metus

Jau baigiasi treti Alytaus ekonomikos ir verslo akademijos (AEVA) veiklos metai. Ši akademija yra puikus bendradarbiavimo tarp Alytaus miesto savivaldybės, Mykolo Romerio universiteto ir Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos pavyzdys.

AEVA misija yra atpažinti ir ugdyti ekonomikai, finansams ir verslui gabius ir talentingus vaikus, padėti mokiniams išmokti kritiškai mąstyti bei lavinti jų gebėjimus vertinti ekonomikos, verslo pasiekimus ir jų  pritaikymą visuomenės poreikiams.

Kasmet Ekonomikos ir verslo akademijoje startuoja apie 50 mokinių. Baigę mokymosi kursą, mokiniai laiko žinių patikrinimo egzaminą ir gauna pažymėjimus, kuriuose konkrečiai įvardyta užsiėmimų temos ir joms skirtas laikas.

Ekonomikos ir verslo akademija ne tik ekonomikos žinių mokykla

Apie AEVA reikšmę ir naudą jaunimui geriausiai kalba pačių mokinių atsiliepimai.

Akvilė Mizgirdaitė, AEVA lankanti trečius metus: „Labai vertinu AEVA paskaitas, kurias galima pritaikyti ir realiame gyvenime. Be galo turiningos ir įdomios kasmetinės vasaros stovyklos. AEVA įkvepia gyvenime siekti daugiau. Po paskaitų grįžtu pilna motyvacijos, todėl šią akademiją lankau jau 3 metus.“

Matas Grigaravičius, AEVA lankantis antrus metus: „AEVA lankau jau antrus metus ir ketinu toliau dalyvauti paskaitose. Šiuose mokymuose gaunu labai daug įvairios informacijos, kuri gilina mano finansinį išprusimą, lavina loginį mąstymą ir emocinį intelektą. Profesionalūs, kompetentingi ir savo sritį išmanantys dėstytojai įdomiai perteikia žinias ir patirtį. Gaunu daug kvalifikuotos informacijos, kurios tikrai negaučiau mokykloje.“

Mantas Anskaitis, AEVA lankantis antrus metus: „AEVA suteikia galimybę praplėsti pažinčių ratą ne tik tarp bendraamžių, bet ir susitikti su žmonėmis, kurie turi įvairiausių patirčių ir jomis nuoširdžiai dalijasi. Belieka pačiam norėti tobulėti ir atsivers išsvajotos galimybės.“

Tomas Vinskas, AEVA lankantis antrus metus: „AEVA – ne tik žinių, bet ir gyvenimo mokykla. Ši akademija leidžia suprasti, kaip veikia ekonomika. Savo draugus prikalbinau prisijungti prie AEVA todėl, kad mačiau, kaip jie dega noru tobulėti ir sužinoti daugiau apie ekonomiką bei verslą, o ši akademija juk ir yra tam skirta. Šiandien jie tikrai nesigaili manęs paklausę. “

Mantas Baranauskas AEVA lankantis pirmus metus: „Šioje akademijoje tikėjausi išmokti to, kas man padės kurti verslą ateityje. Siekiau įgyti bendravimo, bendradarbiavimo, finansų valdymo patirties. Šie visi lūkesčiai buvo patenkinti, todėl labai džiaugiuosi tapęs AEVA dalimi. Taip pat planuoju prisijungti kitąmet ir išmokti kažką naujo.“

AEVA tradicija – vasaros stovykla

Kasmet akademijos moksleiviams organizuojama mokomoji vasaros stovykla. Tai dviejų dienų mokymai su tradicinėmis paskaitomis ir netradicinėmis savęs pažinimo, komandos formavimo, verslo plano kūrimo veiklomis. Stovykla tradiciškai vyksta puikioje kaimo turizmo sodyboje „Dvarčėnų dvaras“. Stovykla – baigiamasis AEVA mokslo metų akcentas, po kurios seka iškilmingas pažymėjimų įteikimas.

3-osios AEVA laidos pažymėjimų įteikimo šventė vyks birželio 13 d. 13.00 val. Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos aktų salėje.

Rūta Mockevičienė, ekonomikos mokytoja metodininkė