Atvirų durų diena tėvų darbovietėse

Gegužės 30 dieną gimnazijos I–III klasių mokiniai dalyvavo visuotinėje atvirų durų dienoje tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes“. Sėkmingas pasiruošimas gyvenimui, profesijos pasirinkimas ir asmens karjera yra ne tik mokinio, bet ir jį supančių asmenų rūpestis. Mokiniai turėjo progą artimiau susipažinti su tėvelių, senelių ir kitų artimų žmonių profesijomis.

IIe klasės mokiniai lankėsi Alytaus Kultūros ir komunikacijos centre, pasigrožėjo jame vykstančiomis parodomis. Apžiūrėjo sales, amfiteatrą, išklausė pasakojimų apie renginių organizavimą, pasiruošimą jiems bei sužinojo, kokių profesijų žmonės dirba šį darbą. Ekskursijos pabaigoje mokiniai sudalyvavo viktorinoje, kurioje turėjo galimybę laimėti bilietus į artimiausius AKKC renginius.

II d klasės mokiniai lankėsi Alytaus rajone esančioje, daugiau kaip 20 metų veikiančioje, įmonėje „Vita Baltic International“, kuri gamina porolono ruošinius. Ši įmonė yra didžiausia porolono gamintoja Baltijos šalyse. Mokiniai stebėjo, kaip yra paruošiamas, gaminamas ir pjaustomas porolonas. Apie porolono gamybos procesą papasakojo ir gamyklą aprodė saugos vadovas Audrius Jezepčikas. Mokiniai yra dėkingi už įdomią ekskursiją bei dovanas.

II b ir III b klasių mokiniai lankėsi Valstybinėje mokesčių inspekcijoje. Mokinė Emilija Vaivadaitė džiaugiasi, kad sužinojo  mokesčių rūšis ir įdomių faktų apie juos. Darbuotojos papasakojo, kodėl reikia mokėti mokesčius ir ką tai duoda. Galiausiai mokiniai atsakinėjo į klausimus ir įtvirtino sužinotą informaciją.

I b ir I d klasių mokiniai lankėsi Alytaus aeroklube. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su mėgėjiškų lėktuvų bei sklandytuvų modeliais. Direktorius Kęstutis Urbanavičius papasakojo apie lakūno sklandytojo profesiją ir galimybes jos mokytis.

III b klasės mokiniai lankėsi AB mašinų gamykloje „Astra“, I f klasės mokiniai – UAB „Haltex“. Vizito metu mokiniai susipažino su šiuolaikinėmis įmonėmis, stebėjo ten dirbančių žmonių darbo sąlygas, sužinojo, ką dirba jų tėveliai.

II a klasės mokiniai lankėsi Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmuose, sužinojo, kokių profesijų žmonės ten dirba, susipažino su darbo specifika.

I c klasės mokiniai lankėsi Alytaus policijos komisariate, I e ir II c – Alytaus pataisos namuose, III a, c, d, e mokiniai lankėsi Didžiosios Kunigaikštienės Birutės Ulonų batalione. Mokinius pasitikę ir vizito metu lydėję pareigūnai papasakojo apie sunkų pareigūno darbą, profesinį bei fizinį pasirengimą, supažindino su gyvenimo ir darbo sąlygomis.

Manome, kad diena pavyko. Sužinota informacija buvo naudinga ir įdomi.

Profesijos patarėja Janina Matulevičienė