„Europos kalbų lobynas‘19“ sukvietė Alytaus mokyklas į kalbų fiestą“

Čekų patarlė byloja: kiekvieną kartą mokydamasis naujos kalbos, gyveni naują gyvenimą. Rugsėjo 26 d. visoje Europoje švenčiama Europos kalbų diena. Šios šventės tikslas – populiarinti daugiakalbę Europos kultūrą, skatinti europiečius mokytis kalbų ir per kalbas pažinti kitas kultūras. Šiemet Europos kalbų diena Alytuje buvo švenčiama kūrybiškai, pasitelkus išmonę ir drąsą.

Renginių maratoną rugsėjo 24 dieną pradėjo Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija, kurioje jau trečią kartą vyko miesto mokyklų daugiakalbystės konkursas „Europos kalbų lobynas‘19“. Tai kalbų fiesta, kuri suteikė moksleiviams galimybę pademonstruoti savo kalbų žinias, meninius gebėjimus, jumorą, išradingumą ir erudiciją, užaugusi nuo mažo konkurso šioje gimnazijoje iki smagaus renginio, suvienijusio daugelį miesto mokyklų žaismingame reginyje.

Konkursas vyko dviem etapais: jaunesnieji kalbų žinovai, lydimi palaikymo grupių, rinkosi šiek tiek gausiau. Spalvingas 8-9 klasių mokinių būrys susirinko iš Likiškėlių, Dainavos, Volungės, Pamemunės progimnazijų, Dzūkijos mokyklos bei šeimininkų, Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos. Vyresniųjų mokinių komandos susirinko iš Putinų, Jotvingių ir Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijų. Konkurso metu mokiniai pirmiausiai pristatė savo komandas, vėliau varžėsi įvairiose nuotaikingose rungtyse – išbandė savo jėgas protmūšyje, vaidino šaradas, kuomet komandų atstovai linksmino žiūrovus bandydami  pavaizduoti ekrane pasirodančius žodžius, kuriuos likę komandų nariai spėjo ir rašė įvairiomis kalbomis ir taip rinko taškus.  Savo vaidybos gebėjimus moksleiviai demostravo kurdami gerai žinomų pasakų improvizacijas siaubo, komedijos, fantasy, melodramos ir dokumentinių filmų stiliais įvairiomis Europos kalbomis, dalyvavo „Dainų lietuje“. Belieka tik stebėtis jaunųjų alytiškių išmone, jumoro jausmu, teatrališkumu ir, visų svarbiausia, įvairų kalbų mokėjimu. Konkurse skambėjo anglų, rusų, vokiečių, ispanų, prancūzų, ir kitos kalbos. „Europos kalbų lobyno‘19“ nugalėtojai buvo apdovanoti konkurso rėmėjų – kalbų mokyklos „Kalba“ bei Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje – įsteigtais prizais.

Konkurso nugalėtojais tarp 8-9 klasių tapo Dzūkijos mokyklos komanda, antrąją vietą užėmė Panemunės progimnazijos, trečiąją – Likiškėlių progimnazijos mokiniai. Tarp vyresniųjų mokinių geriausiai pasirodė Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazistų I komanda, antrąją vietą laimėjo Putinų gimnazijos komanda, trečiąja vieta džiaugėsi Jotvingių gimnazija.

Konkursą organizavę užsienio kalbų mokytojai dėkoja visiems dalyviams ir jų mokytojoms. Daugiakalbystė atveria kelią į kitas kultūras, nes šiuolaikinėje visuomenėje užsienio kalbų mokėjimas yra kokybės ženklas, suteikiantis galimybę tęsti studijas užsienyje, įsitvirtinti Europos darbo rinkoje ar tiesiog išsilavinusio žmogaus požymis.

Agnė Ingelevičienė, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė