Šauliai kviečia Lietuvą sportuoti

Lietuvos šaulių sąjunga kasmet aktyviai prisideda prie Europos sporto savaitės, kurios metu organizuoja aktyvias sportines veiklas. Viena iš jų – rugsėjo 17-20 dienomis vykusios XXII jaunųjų šaulių sporto žaidynės Klaipėdoje. Jose dalyvavo ir mūsų rinktinės komanda, į kurią po įnirtingos atrankos pateko net trys gimnazijos jaunieji šauliai: I f klasės mokinė Erika Peleckaitė, orientavimosi rungtyje laimėjusi I vietą, III b klasės mokinys Ignas Nedzinskas šaudyme MK šautuvu iškovojęs 3-4 asmeninę ir 4 komandinę vietą, IV a klasės gimnazistas Kajus Vislavičius, kliūčių ruože ir vandens rungtyje užėmęs 8 ir 9 komandines vietas.

Jaunuoliai turėjo gerokai pasistengti dėl apdovanojimų ir įveikti ne vieną rungtį. Visas žaidynių  dienas nuo ankstaus ryto jaunieji šauliai varžėsi orientavimosi vietovėje, kliūčių ruože, akies taiklumą demonstravo šaudymo rungtyse pneumatiniu ir mažo kalibro ginklu, visiems didžiausiu iššūkiu ir visose žaidynėse daugiausiai emocijų sukėlusioje vandens rungtyje.

Rugsėjo 19 d., šeštadienį Palangoje prasidėjo sporto ir aktyvaus laisvalaikio festivalis „Sportas visiems“. Jaunieji šauliai drauge su sportininkais festivalį pradėjo eitynėmis nuo Jūratės ir Kastyčio skvero iki Palangos miesto stadiono. Visą dieną dalyvavo Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ organizuotose sporto rungtyse, taip pat ir pačių šaulių organizuotose šaudymo pneumatiniu ginklu varžybose bei virvės traukimo rungtyje prie Palangos tilto.

Susumavus visų rungčių rezultatus, trečiąją vietą iškovojo Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės jaunieji šauliai.

Po aktyviai praleistų dienų, sekmadienį, žaidynių uždarymo ceremonijos metu, kiekvienoje sporto rungtyje komandos, užėmusios prizines vietas, buvo apdovanotos diplomais, o komandų nariai – medaliais.

Sveikiname visus dalyvavusius, įveikusius rungtis, savo baimes ir jaudulį.

Spalio 26 d. Dzūkijos mokyklos, A. Ramanausko-Vanago gimnazijos ir rinktinės komandos jaunieji šauliai dalyvavo LŠS Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės organizuotame renginyje „Šauliai kviečia Lietuvą sportuoti“. Projektą pradėjome žygiu į DK Birutės ulonų bataliono poligoną. Čia savo jėgas jaunieji šauliai išbandė kliūčių ruože „Ulono takas“, šaudydami iš lankų, pneumatinių ir Airisoft šautuvų, granatų mėtyme bei orientavimosi rungtyse.

Nors labai pavargę, tačiau kupini emocijų vėl leidomės į žygį. kviesdami visus prisijungti prie projekto #BEACTIVE Europos sporto savaitėje.

Ramūnė Jasaitienė, jaunųjų šaulių būrelio vadovė