Debatai netyla ir per karantiną

Kaip sako debatininkai, „everything is debatable“ – debatuose neegzistuoja „savaime suprantama“, tad dažnai yra užginčijamos mums natūraliausios ir akivaizdžiausios tiesos.

Kaip ir pirmoji, taip ir antroji Covid-19 banga nenuplovė mūsų gimnazistų pasiryžimo debatuoti anglų kalba. Kiekvieną trečiadienį ruošiamės debatams, gvildename argumentus ir debatuojame savo pasirinktomis temomis. Jaunesnieji debatininkai mokosi iš vyresniųjų. Pastaruoju laikotarpiu įnirtingai ruošėmės naujokų debatų turnyrui VILNIUS NOVICE OPEN 2020, kuriame debiutavo dvi mūsų gimnazijos komandos „We shall not be questioned“ ir „The Power-Puff Girls are always Right“ (abiejų komandų įskaitoje po vieną pergalę).

Svaja Romanovaitė, III a klasės mokinė: „Debatai iš tiesų man suteikė daug žinių viešojo kalbėjimo srityje. Esu labai laiminga, kad pasirinkau šią veiklą, nes jos dėka dabar kalbu daug sklandžiau, moku geriau išklausyti kitus žmones, greičiau renku ir pastebiu svarbią informaciją. Dalyvaudama debatuose gilinu savo žinias apie įvairiausias temas, kurios yra svarbios mūsų pasauliui. Nors ir šiuo metu dažnai kyla sunkumų debatuojant online, esu dėkinga mūsų debatų mokytojai, kad ir nuotolinio mokymosi metu tęsiame savo veiklą.“

Justina Golokvoščiūtė, III a: „Labai smagu, kad debatus vykdom ir nuotoliniu būdu, kad ir kaip tai būtų neįprasta. Net ir nematydama varžovų kūno kalbos ir neturėdama realaus kontakto su savo komanda, su kiekvienu užsiėmimu jaučiu, kaip tobulėja mano gebėjimai sklandžiai dėstyti mintis anglų kalba, taip pat sparčiai auga mano pasitikėjimas savimi kalbant viešai. Debatavimas tiek socialinėmis, tiek politinėmis temomis praplėtė mano akiratį ir dėl to džiaugiuosi, kad dalyvauju šioje veikloje“.

Barbora Ivoninaitė, III a: „Debatuoti man labai patinka, suteikia daugiau pasitikėjimo savimi ir padeda geriau viešai kalbėti, tad smagu, kad net ir karantino laikotarpiu tai darome. Nors yra sunkiau negu realybėje, tačiau visada smagu patirti naujų dalykų.“

Mintautė Berulytė, IV b: „Debatavimas visuomet mane žavėjo savo objektyvumu, leidžiančiu subjektyviau ir analitiškiau mąstyti. Debatų klubo dėka turiu galimybę pažinti, analizuoti bei formuoti savo nuomonę tokiomis visuomenei aktualiomis temomis, apie kurias kartais net nepagalvojame. Debatai bene kiekvienam turėtų sustiprinti lingvistinius, formaliosios anglų kalbos, struktūrinius diskurso bei viešojo kalbėjimo įgūdžius. Pasiruošimą debatams ir jų laukimą palyginčiau su artisto veikla – dažnai prieš lipant į sceną ištinka nerimas ir baimė, kartais netgi norisi išvengti streso nepasirodant, tačiau niekas neatperka pasirodymo vaisių – kaskart jam pasibaigus, išeini vis labiau savimi pasitikintis ir įgyji neįkainojamą patirtį.“

Debatų klubo vadovė Agnė Ingelevičienė