Programa baigėsi, bendradarbiavimas tęsiasi

Praeitais mokslo metais mūsų gimnazijoje besistažavusi Fulbright stipendininkė amerikietė Megan Rohn jau seniai grįžusi į gimtąją šalį, tačiau ji vis dar dalyvauja mokyklos gyvenime. Vakar ji  vedė projekto Media Smart Citizens of Future  užsiėmimą Italijos, Turkijos, Portugalijos, Kroatijos ir Lietuvos mokiniams apie melagingas naujienas.

Užsiėmimo metu nagrinėdami pateiktą medžiagą ir dirbdami tarptautinėse grupėse mokiniai sužinojo, kokie požymiai padeda atpažinti dezinformaciją ir nepasiduoti manipuliacijoms, kaip apie tai kalbėtis su skirtingo amžiaus žmonėmis. Buvo įdomu sužinoti, kokios naujienos šiuo metu aktualiausios skirtingose šalyse ir kokia dezinformacija dažniausiai skleidžiama socialiniuose tinkluose ir geltonojoje spaudoje.

Tikime, jog tokie renginiai plečia akiratį, padeda tobulinti kompiuterinio raštingumo bei užsienio kalbos įgūdžius, suteikia pasitikėjimo ir yra labai naudingi. Ačiū visiems dalyvavusiems.

Jovita Žilinskienė, projekto koordinatorė