Laimėtas aukso medalis!

Ypatingai džiugi žinia mus pasiekė iš Tarptautinės aeronautikos federacijos (FAI) piešinių konkurso „Skrydžio vakardiena ir rytojus“, vykusio 2020 m. Lozanoje (Šveicarija). Vienintelis konkurso laimėtojas iš Lietuvos – Airidas Mikelaitis, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos II d klasės mokinys. Už piešinį „Progreso kaina“ apdovanotas I vietos diplomu ir aukso medaliu 14-17 metų amžiaus grupėje (mokytoja Dalia Adukevičienė).

„Konkurso tema paskatino giliau apmąstyti, kas mūsų laukia, į kokią ateitį nuskrisime…Viskas turi savo kainą, net ir progresas“,- sako piešinio autorius Airidas Mikelaitis.

2020 m. tarptautiniame piešinių konkurse darbus pristatė dalyviai iš 13 FAI valstybių narių: Kanados, Kinijos, Suomijos, Didžiosios Britanijos, Indijos, Japonijos, Lietuvos, Lenkijos, Rusijos, Serbijos, Singapūro, Pietų Afrikos ir JAV. Dalyviai varžėsi trijose amžiaus kategorijose: 6–9 metai, 10–13 metų, 14–17 metų.

Nuo 1986 metų Tarptautinė aeronautikos federacija Lozanoje organizuoja tarptautinius mokinių piešinių konkursus įvairiomis temomis. Nacionalinį konkurso etapą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Lietuvos aeroklubas ir Lietuvos aviacijos muziejus. Nacionaliniame konkurso etape atstovauti Lietuvai iš viso buvo atrinkti ir tarptautinei komisijai pateikti devyni darbai, tarp kurių buvo ir Airido Mikelaičio darbas „Progreso kaina“.

Džiaugiuosi įdomia ir išskirtine mokinio kūryba.

Dailės mokytoja metodininkė Dalia Adukevičienė

Daugiau informacijos: https://www.fai.org/news/2020-Young-Artists-Contest-results