Baigėsi Creativity with Poetry projektas

Birželio 8 d. vakarą gražiu interaktyviu renginiu – virtualios parodos atidarymu – baigėme beveik dvejus metus trukusį eTwinning projektą Creativity with Poetry. Mūsų gimnazistė Jovita Kvederavičiūtė buvo viena iš vakaro vedėjų, o jos bendraklasė Gytė Augustinaitytė skaitė Maironio eilėraštį „Pavasaris“.

Šiame inovatyviame, poeziją, meną ir daugiakalbystę supinančiame projekte dalyvavo  Kroatijos, Turkijos, Lenkijos ir Lietuvos mokiniai ir mokytojai. Projekto tikslas – paskatinti mokinius mokytis užsienio kalbų, domėtis poezija, literatūra bei menu, tobulinti IT įgūdžius, kultūrinę ir bendradarbiavimo kompetencijas. Paskatinti mokytojos Jovitos Žilinskienės, darbus kūrė mūsų gimnazijos penkių klasių mokiniai.

Pirmajame etape mokiniai kūrė Kalėdinius sveikinimus ir atvirukus vieni kitiems, vėliau – haiku, skirtus Valentino dienai, buvo organizuoti konkursai labiausiai patikusiems išrinkti. Kitame etape projekto dalyviai išbandė specialią vadinamosios Blackout poezijos kūrimo techniką. Ko gero, ilgiausiai dirbo versdami savo kurtus eilėraščius į užsienio kalbas, kuriuos projekto partneriai vertė į savo gimtąsias ir kitas kalbas. Patikusius kūrinius mokiniai ne tik iliustravo, bet mokėsi mintinai ir poeziją skaitė ar netgi dainavo (įrašus galima pažiūrėti eTwinning platformoje). Kovo mėnuo buvo skirtas moterims, pakeitusioms istoriją – mokiniai kūrė akrostichus apie garsias asmenybes. Galiausiai kiekvienos šalies projekto dalyviai sudėjo savo kūrinius į elektronines knygas, o geriausieji iš geriausiųjų pateko į tarptautinę visų darbų elektroninę knygą ir virtualią ekspoziciją. Mūsų gimnazistų kurtais darbais galite pasigrožėti čia:

Blackout Poetry

Our Poets in Other Languages

Women’s History Month

Jovita Žilinskienė, anglų kalbos mokytoja ekspertė