Penktoji jubiliejinė ekonomikos ir verslo akademijos stovykla gražesnei Lietuvos ateičiai

Rugpjūčio 8–13 dienomis Dvarčėnų dvare įvyko Alytaus ir Panevėžio ekonomikos ir verslo akademijų mokomoji vasaros stovykla. Rekordiškai ilgai – net 6 dienas – trukusi stovykla jos dalyviams suteikė daug žinių, naujų pažinčių, įvairių pramogų ir nepamirštamų įspūdžių. Įdomią, turiningą stovyklos programą parengė AEVA įkūrėjas Povilas Labukas, o jam talkino tiek Alytaus, tiek Panevėžio ekonomikos mokytojos, akademijų koordinatorės Rūta Mockevičienė ir Kristina Žiedelienė.

Po visus metus trukusių AEVA paskaitų nuotoliniu būdu stovyklos dalyviai pagaliau galėjo gyvai susitikti su lektoriais ir kitais akademijos mokiniais. Paskaitų metu mokiniai klausė ir galėjo diskutuoti tokiomis temomis kaip verslo idėjų investuotojams pristatymas, finansinės technologijos ir jų ateities perspektyva, sėkmingas prekės ženklas, teisė į darbuotojo sukurtą intelektualinę nuosavybę ir kt. Vyko užsiėmimai apie viešąjį kalbėjimą, lyderystę. Turėjome finansinių sprendimų simuliaciją „Pinigų srautas“, praktinę startuolio „Contribee“ užduotį, pokalbius su pramogų parko „Tarzanija“ ir kaimo turizmo sodybos „Dvarčėnų dvaras“ savininkais.

Be šių informatyvių paskaitų ir diskusijų stovyklos programą papildė aktyvios ir smagios veiklos. Į stovyklą buvo atvykę Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovai, sporto ir sveikos gyvensenos treneriai Giedrius Jakočiūnas ir Rafaelis Pašajevas, kurie suteikė ne tik naudingų teorinių žinių, bet ir vedė aktyvias treniruotes. Turėjome edukacines programas Alytaus kraštotyros muziejuje, pramogas pramogų parke „Tarzanija“, orientacines praktikas Alytaus mieste, skirtas komandos formavimo įgūdžiams lavinti. Po įtemptų teorinių ir praktinių užsiėmimų atgaiva tapo kinas po atviru dangumi ir gongų terapija – studijos „Sakralus Garsas“ paskaita ir renginys. Kaip ir praeitais metais, taip ir šiais, užsimezgė stiprus ir nenutrūkstamas ryšys tarp Alytaus ir Panevėžio ekonomikos akademijos moksleivių, kuris tęsiasi ir pasibaigus stovyklai.

EVA mokomosios stovyklos yra ne tik baigiamasis ekonomikos ir verslo akademijos mokslo metų renginys, bet ir vieta, kurioje augantis Lietuvos jaunimas gali tobulėti, mokytis ir užaugti finansiškai raštingesni, turintys kritinį mąstymą, verslininko ir lyderio savybes bei kuriantys gražesnę ir geresnę Lietuvos ir pasaulio ateitį.

Karina Muliuolytė,
Alytaus ekonomikos ir verslo akademijos moksleivė