Atvirų durų diena priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje

Rugsėjo 15 dieną Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokiniai dalyvavo integruotoje technologijų ir žmogaus saugos pamokoje. Ji vyko Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos organizuotos Atvirų durų dienos metu. Renginyje ugniagesiai gelbėtojai supažindino su technika ir įranga, ugniagesių gelbėtojų darbu. Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai papasakojo apie gaisrų prevenciją: autonominių dūmų detektorių reikalingumą ir naudą, kaip saugiai eksploatuoti elektros ir šildymo įrenginius, kaip dažnai valyti dūmtraukius šildymo sezono metu, kokią naudingą informaciją galima rasti svetainėje „lt72.lt“, kaip išvengti gaisrų, kalbėdami apie gaisrinę ir civilinę saugą, supažindino su gesintuvo veikimo principu.

Taigi ši pamoka buvo ne tik puiki proga pažinti ugniagesio profesiją, bet ir pasikartoti bendrąsias saugaus elgesio taisykles.

Mindaugas Ribinskas, žmogaus saugos mokytojas