Pirmokai – judumo savaitėje

Kiekvieną rugsėjį visose Europos Sąjungos šalyse organizuojama Europos judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kompanija pasaulyje. Jos renginiai vyksta rugsėjo 16-22 d. Rugsėjo 22-oji daugelyje Europos miestų tradiciškai skelbiama diena be automobilio. 

Mūsų gimnazijoje renginys, skirtas Europos judumo savaitei, turėjo vykti rugsėjo 23 d., tačiau dėl blogo oro buvo nukeltas į rugsėjo 29 d. Šios dienos popietę gimnazijos pirmokai tradiciškai dalyvavo estafetiniame bėgime apie Dailidės ežerėlį (trasos ilgis 1162 m.). Klasės komandą sudarė penkios mergaitės ir penki berniukai. Mergaitės bėgo trumpiausią trasos atkarpą, o vaikinams teko ilgiausia ir sunkiausia  trasos dalis. Pirmokai laisvanoriškai, su gera nuotaika ir kovingai nusiteikę atvyko aktyviai praleisti trečiadienio popietės. Kartu su mūsų pirmokais dalyvavo ir gimnazijos jaunųjų šaulių komanda. Nugalėtojais tapo I d klasės komanda (auklėtoja Ieva Norkienė). Antroji vieta atiteko I f klasės komandai (auklėtoja Janė Zelenienė), tretieji į finišą atskubėjo I c klasės sportininkai (auklėtoja Ina Nakvosienė).

Nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti fizinio ugdymo mokytojų įsteigtais prizais. Visus varžybų dalyvius savais prizais apdovanojo ir Alytaus apskrities A. Juozapavičiaus Šaulių 1-oji rinktinė. Varžybos buvo dinamiškos, emocingos, visus lydėjo gera nuotaika ir smagus jaunimo klegesys. Gimnazistai supranta, jog aktyvi fizinė veikla gerina psichinę žmogaus sveikatą, daro teigiamą įtaką mokymosi pasiekimams.

Jonas Baltrušaitis, varžybų organizatorius, fizinio ugdymo mokytojas