Mokymai ne tik ugdo gebėjimus, bet ir stiprina partnerystę

Alytaus ekonomikos ir verslo akademijos jaunimas su dideliu entuziazmu dalyvauja Lietuvos-Lenkijos projekte „Bendra jaunimo užimtumo iniciatyva siekiant patenkinti tarpvalstybinius darbo rinkos poreikius“. Tai iniciatyviam jaunimui skirti verslumo ir komandinio darbo mokymai, kurie turės teigiamos įtakos įsitvirtinant darbo rinkoje.

Po keleto nuotolinio mokymo sesijų, rugsėjo 27-28 dienomis Alytaus Adolfo-Ramanausko Vanago gimnazistai vyko į kūrybinio mąstymo ir saviugdos dirbtuves Punske, kur pirmą kartą kontaktiniu būdu susitiko su Interreg Lietuva-Polska projekto dalyviais iš Punsko Kovo 11-osios licėjaus.

Projekto mokymus ir veiklas koordinavo bei vedė profesionalus lektorius Tomasz Dziurbejko. Išradingo ir charizmatiško lektoriaus dėka Punske vyko įvairios veiklos: žaidžiami susipažinimo žaidimai, formuojamos komandos, atliekamos kūrybingumą ir verslumą skatinančios užduotys. Projekto dalyviai lankėsi Punsko muziejuje Senoje Klebonijoje, kur apžiūrėjo Punsko jaunimo rankdarbius ir daugiau sužinojo apie Punską. Vėliau visi vyko į Šimtavirvio dirbtuves, kur patys galėjo gaminti pasirinktus rankdarbius.

Nuo pat susitikimo pradžios Lietuvos ir Lenkijos jaunimas puikiai susibendravo, apsikeitė kontaktais ir grįžę namo nenutraukė ryšių. Po svetingo ir draugiško priėmimo Punske alytiškiai jau  planuoja veikas Lietuvoje ir lauks Punsko lietuvių atvykstant pas mus!

Projekto dalyvė Karina Muliuolytė