Jaunieji šauliai susipažino su ekspozicija „Kai sieloms neliko medžių“

Tęsdami projekto „Istorija be rėmų“ veiklą gimnazijos jaunieji šauliai kartu su Alytaus miesto bendruomenės centro lankytojais spalio 14 d. apsilankė Alytaus Archeologijos muziejuje. Su parengta archeologine ekspozicija „Kai sieloms neliko medžių“ (pagal jotvingių genties papročius tikėta, kad sielos įsikūnija medžiuose) mus supažindino muziejaus istorijos skyriaus vedėja Vilma Jenčiulytė.

Pirmoje ekspozicijos dalyje ji papasakojo apie Alytaus krašto istorijos ištakas, Dzūkijos regiono, kitaip – Dainavos, kilmės šaknis, pilkapių archeologinius radinius, akmens amžiaus radinius Lietuvoje ir titnago reikšmę Pietų Lietuvoje, čia rastus dirbinius iš šios gamtinės medžiagos.

Antroje ekspozicijoje, skirtoje geležies amžiui, susipažinome su jotvingių genčių gyvenimu, o trečioje, kuri paskirta miestui, Vilma pristatė archeologų radinius, kurie  pasakoja Alytaus istoriją nuo jos ištakų iki XVI amžiaus, kai Dzūkijos sostinei suteiktos miesto teisės.

Apžiūrėjome archeologų radinius iš piliakalnio papėdės kapinyno ir Pirmojo Alytaus aikštės, Bazorų kapinyno.

Norintys išbandė akmenines girnas grūdams malti, akmens šlifavimo, medžio drožimo darbus senaisiais padargais, specialaus kompiuterio ekrane iš arčiau susipažino su jotvingių genties gyvenimu.

Ramūnė Jasaitienė, jaunųjų šaulių būrelio vadovė