Pirmasis pavasario šeštadienis KTU

2022 m. kovo 5 d. 17 mūsų I-IV klasių gimnazistų pirmąjį kalendorinio pavasario šeštadienį praleido KTU Nacionaliniame prof. K. Baršausko fizikos konkurse. Į konkursą susirinko 214 mokinių iš visos Lietuvos. O už šią galimybę mūsų mokiniai nuoširdžiai dėkingi Alytaus miesto švietimo ir sporto skyriui.

Šią dieną mokiniai turėjo garbės pajusti KTU MGMF šimtmetį menančią gamtamokslinę dvasią, susipažinti su šiuo universitetu, pasidžiaugti savo turimomis žiniomis, spręsdami universiteto profesorių paruoštus uždavinius. Tyrinėdami atsinaujinusio universiteto akademinę aplinką, gimnazistai nepamiršo ,,įšokti į studentų batus“. Savo akis pamalonino vaikščiodami ir besidairydami universiteto koridorių salelėse demonstruojama universiteto istorija ir įvairiomis auditorijomis, kurios įrengtos pagal naujausius technologinius reikalavimus. Klausos aštrumą patikrino norėdami išgirsti informaciją apie įdomiuosius fizikos bandymus bei universiteto naujoves. Savo skonio ir uoslės receptorius supažindino su studentišku valgiaraščiu. Na, o pritardami KTU MGMF fizikos katedros docentei, studijų prodekanei dr. Živilei Rutkūnienei, kad fizika valdo pasaulį, suspėjo pasinaudoti proga ir pasijusti tikrais solidžiais universiteto dėstytojais. Visos išvykos ir konkurso metu mūsų gimnazistai nepamiršo pagloboti ir kartu vykusių Alytaus Šaltinių progimnazijos aštuntokų, kurie pažadėjo jau kitais mokslo metais prisijungti prie ,,vanagų“ bendruomenės.

Atvažiavom, gerai praleidom laiką, sužinojom mokslo naujienas, išvažiavom, bet jau ir vėl laukiame naujo pavasario pirmojo šeštadienio, kada galėsime savo žinias patikrinti jau 27-ajame Nacionaliniame prof. K. Baršausko fizikos konkurse. KTU, mes dar sugrįšime!

Lina Gailienė, vyresnioji fizikos mokytoja