Gimnazisto laimėjimai garsina gimnaziją ir miestą

Kovo 25 d. Panevėžyje vyko Lietuvos moksleivių robotikos finalinės varžybos. Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos I a klasės mokinys Kristupas Šilalė, komandos „Lituanica X“ narys, tapo varžybų nugalėtoju. Baigiamojoje dvikovoje jiems pavyko nugalėti daugkartinius Lietuvos čempionus – Kauno jėzuitų gimnazijos komandą.

Balandžio mėnesį „Lituanica X“ atstovaus Lietuvai Hiustone vyksiančiame pasauliniame čempionate „FIRST“ („For Inspiration and Recognition of Science and Technology“).

Komandos robotas pasiekė Lietuvoje dar nematytą rekordą – surinko 670 taškų iš 680 galimų ir įvykdė visas 16 užduočių. O paspirtukais važinėjantiems kurjeriams skirtas šalmo prototipas teisėjų buvo pripažintas geriausiu inovacijų projektu. Dar įdomu yra tai, kad „Lituanica X“ yra dviejų miestų ir trijų mokyklų moksleivių bendradarbiavimo pavyzdys. Komandos nariai yra Vilniaus licėjaus mokinys Matas Čiuželis, Vilniaus jėzuitų gimnazijos mokiniai Julius Augustaitis ir Dainius Užusenis bei Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos I a klasės mokinys Kristupas Šilalė.

Robotikos entuziastai gali pasigrožėti nepriekaištingu roboto darbu šiame video:

https://www.youtube.com/watch?v=n6h8jjRBl9w