Europos dienai skirtas protmūšis „Pažink Europos Sąjungą”

Gegužės 9-ąją minima Europos diena – taikos ir vienybės diena. Šią dieną prisimenamas istorinis įvykis – 1950 m. gegužės 9-ąją Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas paskelbė deklaraciją, kuri tapo vieningos Europos pradžia.

Europos dieną minėjome išradingai –  miesto I-II (9-10) klasių gimnazistų komandos Alytaus Jotvingių gimnazijoje varžėsi protmūšyje „Pažink Europos Sąjungą“. Dalyvavo septynios mokinių komandos, užduotis joms ruošė jaunieji MEPA ambasadoriai. Protmūšio užduotis sudarė trys dalys –  apie ES istoriją, institucijas ir šios organizacijos asmenybes.

Mūsų gimnaziją atstovavo dvi komandos, abi pasirodė puikiai – II (10)(a, b, e) klasių komanda (Taja Tamkevičiūtė, Rūra Baležentytė, Emilija Černiauskaitė, Nedas Žukevičius iškovojo I vietą, I(9) a klasės mokinių komanda (Deira Ardzevičiūtė, Deimantė Barcevičiūtė, Deimantė Goceikytė, Dovydas Gžimaila) III vietą. Sveikiname ir didžiuojamės. Dėkojame jauniesiems MEPA ambasadoriams gimnazistams Benitai, Evelinai ir Ugniui už pagalbą ruošiantis renginiui.

Gimnazistų protmūšis – puiki galimybė kartu švęsti Europos dieną, jos idėją, vertybes ir viziją.

Istorijos mokytoja Asta Šulcienė