Žaismingos priemonės – bendravimui stiprinti ir problemoms spręsti

Gegužės pirmąją savaitę gimnazijos I klasių mokiniai dalyvavo netradicinėse technologijų pamokose, kurių tikslas buvo skatinti mokinių kūrybiškumą, gebėjimą ne tik įvardinti, bet ir spręsti problemas, kalbėti apie emocijas ir asmenines savybes. Jų metu visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rosita Jakaitienė ir psichologė Aistė Glinskienė pakvietė mokinius išbandyti dvi žaismingas priemones: „Lego serious play“ ir „Points of you“ metodus.

„Lego serious play“ metodas – tai inovatyvus būdas, skirtas stiprinti bendravimo ir problemų sprendimo įgūdžius bei skatinti tarpusavio dialogą ir įsiklausymą. „Points of you“ metodas – tai sąmoningumo žaidimas, kurio metu žvelgiant į kortelių piešinius aktyvuojama abiejų žmogaus smegenų pusrutulių veikla: atliekant šią užduotį veikia ir dešinysis smegenų pusrutulis, kuris yra atsakingas už emocijas ir intuiciją, ir kairysis, kuris atsakingas už loginį ir analitinį mąstymą.

Užsiėmimo metu mokiniai, nugalėję išankstinį neigiamą nusiteikimą, įsitraukė į pasiūlytas veiklas ir sėkmingai įvykdė jiems paskirtas užduotis. Kiekvienoje pamokoje buvo labai smagu stebėti, kaip mokiniai sugeba netikėtai atrasti įvairių kūrybiškų sprendimo būdų, tuo nustebindami ir patys save.

Aistė Glinskienė, psichologė