Erasmus+ projektai atveria plačias galimybes

Gegužės 19 d. gimnazijos bibliotekoje įvyko popietė, skirta Erasmus+projekto «A table citoyens! De la culture alimentaire européenne aux enjeux humanitaires» („Prie stalo, piliečiai! Nuo Europos maisto kultūros iki iššūkių žmonijai“) apibendrinimui. Renginyje dalyvavo visa projekto komanda – 20 mokinių, 9 mokytojai bei gimnazijos administracija. Keturios mokinių grupės dalinosi įspūdžiais iš vizitų Rumunijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje ir Čekijoje. Dalyviai pasakojo ir rodė miestų vaizdus, lygino savo gimnaziją su juos priėmusia mokykla.

Kadangi šio projekto tema susijusi su maistu bei mityba, tai savo pristatymuose mokiniai didelį dėmesį skyrė šalių valgymo įpročiams, tradiciniams patiekalams ir projekto veikloms, vykusioms vizitų metu. Popietės metu dalyviai vaišinosi tradiciniais šalių partnerių valgiais, bendravo, diskutavo, džiaugėsi turėję galimybę dalyvauti projekte, vykdyti veiklas, vizitų metu bendrauti su savo bendraamžiais užsieniečiais, pažinti kitas kultūras, pagilinti komunikacinius gebėjimus anglų kalba. Kaip sako patys mokiniai, šis projektas jiems davė labai daug – dingo baimė viešai kalbėti, jie patyrė didelį džiaugsmą dirbdami komandoje, sužinojo daug naujų dalykų.

Projekto koordinatorė Loreta Kašėtienė