Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokiniai lavino melagienų atpažinimo ir kritinio mąstymo įgūdžius Erasmus+ projekto „Media Smart Citizens of Future“ susitikime Italijoje

Spalio 3–7 dienomis Italijoje vykęs Erasmus+ projekto ,,Media Smart Citizens“ mobilumo vizitas tapo ne tik naujų pažinčių užmezgimo galimybe, bet ir prieš mūsų akis tiesiog atvėrė naują pasaulį. Ortona ir Pescara, be jokios abejonės, kiekvienam iš mūsų tapo miestais, į kuriuos norėsis sugrįžti dar ne vieną kartą.

Italija – ne vieno žmogaus svajonių šalis. Vietiniai gyventojai didžiuojasi savo visame pasaulyje pripažinta virtuve, vyno asortimentu bei puikia kava. Ištarus žodžius mada bei dizainas, kiekvienam nė nemirktelėjus į galvą šauna mintys apie Italiją. Vakare išėjus pasivaikščioti visur, mažame ar dideliame mieste, galima matyti gyvenimu besidžiaugiančius, svetingus italus, mėgstančius išeiti į viešas erdves ir emocingai bendrauti jaukiose kavinukėse.

Žinoma, projekto metu ne tik Italija žavėjomės, bet ir rimtai dirbome. Ortonoje esančioje mokykloje IIS ACCIAIUOLI EINAUDI projekte dalyvaujančios šalys pristatė savo šalis, miestus bei mokyklas, istorines ir paslaptingas vietas. Atlikome užduotis, kurios skatino mus atskirti melagingas naujienas nuo realių įvykių. Turėjome parengti ir pristatyti prezentacijas, kuriose reikėjo įrodyti, kodėl tam tikros skleidžiamos melagienos yra tik gandai, o ne faktai. Šis projektas mus paskatino atidžiau bei atsargiau žvelgti į medijų skleidžiamą informaciją, mokė ją atskirti nuo dezinformacijos.

Su pagrindine mūsų projekto tema, medijų raštingumu, buvo susijusi ir kultūrinė veikla: aplankėme ne tik keletą bažnyčių, katedrų, bet ir kino muziejų, kuriame buvome supažindinti su kino filmų leidybos technika ir metodais. Tai buvo labai naudinga patirtis. Be to, bendraudami su kitų šalių atstovais, daug sužinojome apie jų gimtųjų šalių mokymo sistemas, išmokome pagrindinių šnekamojoje kalboje vartojamų frazių. Apsikeitėme savo socialinių tinklų nuorodomis ir užmezgėme šiltus santykius.

Yra posakis: ,,Visi keliai veda į Romą!“. Erasmus+ projekto ,,Media Smart Citizens” mobilumo vizitą vainikavo pažintis su Roma. Po senąją Italijos sostinę vaikščiojome tol, kol kojos jau nebeleido toliau eiti, bet vis tiek visko pamatyti nespėjome.

Netrūko gerų įspūdžių bei kvapą gniaužiančių reginių. Deja, visiems pritrūko vieno dalyko – daugiau laiko. Jis Italijoje prabėgo nepastebimai greitai, o dar tiek daug norėjosi pamatyti ir sužinoti. Erasmus+ projektas ,,Media Smart Citizens“ atvėrė mums daug naujų kelių ir galimybių, paskatino kritiškai mąstyti, išlaisvino vaizduotę ir suteikė viltį dar ne kartą sugrįžti į Italiją.

Gimnazistai, projekto dalyviai: Urtė Jezerskaitė (IV c), Ugnė Juonytė (IV a), Aurėja Tamulionytė (III d), Danielius Valaitis (IV a), Ugnius Bartkevičius (II e).