Projekto „Silent Scream“ partnerių susitikimas Portugalijoje – gerosios patirties sklaidos mokykla

Lapkričio 6–12 dienomis Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokiniai Gytė Augustinaitytė, Toma Kaušakytė, Lėja Kašelionytė, Jovita Kvederavičiūtė, Jonas Žilinskas su mokytojomis Jovita Žilinskiene ir Ramune Petrosian dalyvavo „Erasmus+“ projekto „Silent Scream“ partnerių susitikime Portugalijoje. Vizite taip pat dalyvavo turkai, rumunai, lenkai, graikai ir portugalai.

Susitikimas vyko mažame Moncao miestelyje, kuris yra pačioje Portugalijos šiaurėje, prie pat Ispanijos sienos, todėl turėjome galimybę pažinti ir pamatyti ne tik Portugalijos, bet ir kaimyninės valstybės kraštovaizdį. Iš Moncao miestelio į Ispaniją patekti buvo itin paprasta – reikėjo tiesiog pereiti tiltą!

Visa savaitė buvo labai įdomi ir kupina įvairiausių patirčių. Bendraudami vieni su kitais mokėmės empatijos, dėmesio kitų žmonių poreikiams. Tarp projekto dalyvių buvo daug skirtingų asmenybių, todėl vieni kitus puikiai papildėme ir draugiškai dirbome tarptautinėse grupelėse atlikdami įvairias užduotis.

Visą savaitę dalyvaudami prasmingose veiklose turėjome galimybę išgirsti daug naudingos informacijos patyčių prevencijos tema. Tarpusavyje dalijomės gerosiomis kovos su patyčiomis patirtimis, kurios yra taikomos mūsų pačių mokyklose.

„Erasmus+“ mobilumo vizito metu pagerinome daugelį savo kompetencijų.  Pažindami kitas kultūras, papročius, tradicijas, bendraudami vieni su kitais mes ne tik padidinome savo žinių bagažą, bet taip pat ir sustiprinome savo viešojo kalbėjimo, lyderystės, darbo komandoje įgūdžius.

Vizito metu ne tik mokėmės – taip pat turėjome galimybę pamatyti šiek tiek daugiau Portugalijos. Ketvirtą vizito dieną vykome į Porto miestą, kur apsilankėme vyno rūsyje ir pasigėrėjome išskirtiniais vaizdais.  Penktadienį išvykome į Ispanijoje esantį Vigo miestą. Vigo, visai kaip ir Porto, nustebino savo architektūros ypatumais, peizažais bei vietinių draugiškumu.

„Išvažiuoti buvo tikrai labai liūdna – susiradome draugų iš kitų valstybių, spėjome pamilti pačią šalies atmosferą. Tikimės, jog su projekto dalyviais dar pavyks susitikti, o į Portugaliją  pavyks sugrįžti!“ – įspūdžiais, savo emocijomis  dalijosi išvykoje dalyvavę mokiniai.

Gytė Augustinaitytė

Erasmus movie Portugal Silent Scream