Šimtadienis – ketvirtokų skrydis į egzaminus

Vasario dešimtosios vakarą Alytaus miesto teatras virto oro uostu, iš kurio pakilo Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos ketvirtokų lėktuvas – jis po 100 dienų nusileis tiesiai į brandos egzaminų sesiją. Lėktuvo šeimininkai ir pilotai – gimnazijos trečiokai – pakvietė ketvirtokus ir visus 100-dienio šventės svečius į nuotaikingą šou.

Šiemetinio renginio tema – „Socialiniai tinklai“. Trečiokų improvizuotame lėktuve dėl vietos pirmojoje klasėje susiginčijo personifikuoti socialiniai tinklai: „Facebook“, „Instagram“, „Snapchat“, „Tinder“, „TikTok“ ir „BeReal“. Kiekvienas iš jų tarėsi esąs geriausias ir labiausiai vertas išskirtinės vietos lėktuve. O visos ketvirtokų klasės gavo užduotį pavaizduoti, papasakoti apie kiekvieną socialinį tinklą ir įrodyti, kad jis geriausias.

Visi ketvirtokų pasirodymai žavėjo išmone, šmaikščiu pasirinktų socialinių tinklų pristatymu, ironišku požiūriu į įkyrius visuomenės įpročius, o svarbiausia – ne visada parodomąjį savo elgesį gimnazijoje ir už jos ribų. Parengtose inscenizacijose pynėsi vaizdo, garso projekcijos ir gyvai atliekami abiturientų šokiai, įvairūs triukai, vaidyba. Abiturientai pademonstravo turintys įvairiausių talentų, humoro pojūtį ir vienybės jausmą. Labai smagu, kad jų pasirodymuose dalyvavo ir auklėtojos, visus ketverius metus globojusios, tad ir dabar nepalikusios savo „vaikučių“ be globos. Už tai auklėtiniai joms teikė gėles ir skyrė šiltus žodžius.

Reflektuodamas linksmą renginio atmosferą, šiltai abiturientus pasveikino gimnazijos direktorius Virginijus Skroblas. Pajuokaudamas, kad vieną jo kalbos dalį jau pasakė jo antrininkas (IV b klasės mokinys Rokas Drobnys), V. Skroblas linkėjo būti apdairiems vartotojiškoje visuomenėje, į gyvenimą žiūrėti kaip į dovaną ir visada ieškoti prasmės. Į sceną pasidalinti renginio įspūdžiais direktorius pakvietė Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoją Jurgitą Šukevičienę. Ji pabrėžė, kad šiandieną renginį stebi kaip mama: džiaugiasi ir jaudinasi kartu su ketvirtokais, jais didžiuojasi. J. Šukevičienė palinkėjo abiturientams žengti savo svajonių link ir būti drąsiems, nes tik drąsūs žmonės nebijo klysti ir visada pasiekia, ko trokšta.

Ačiū mūsų gimnazijos trečiokams už nuotaikingą renginį, kuriame ne tik abiturientai skleidė savo išmonę, bet ir patys vakaro šeimininkai žavėjo dainas atliekančiais talentais, siautulingais šokiais ir dramos gabumus demonstruojančiais mokiniais, atmosferą kaitinančiais konfeti ir saldžiomis dovanėlėmis. O patys trečiokai nepamiršo išsakyti dėkingumo savo auklėtojams, padėjusiems surežisuoti gražų renginį, globojusiems ir patarusiems organizuojant visą nuotaikingą vakarą.

Santa Marcinkevičiūtė, lietuvių kalbos mokytoja